Унаслідок нового небезпечного TikTok-челенджу помер підліток: як уберегти життя та здоров’я дітей
У мережі шириться новий TikTok-челендж, учасники якого куштують надто гострі чипси, не запиваючи їх водою максимально довгий час. Уже зафіксовано першу жертву, що виконала небезпечне завдання і внаслідок цього померла. Це 14-річний хлопець з США. Що відомо про челендж та як батьки можуть вберегти дітей, розповідає РБК-Україна.
Подробиці небезпечного челенджу
Як повідомили фахівці Центру громадського здоров’я, хлопець прийняв виклик One Chip Challenge і з’їв чипсу з тортильї, приправлену двома найгострішим перцями у світі – “Кароліна Ріпер” і “Нага Вайпер”.
Чипса Paqui продається в коробці у формі труни, на якій намальований червоний черепом. Після вживання цього продукту люди вже отримували ураження артерій чи стравоходу, скаржилися на жахливі болі в животі та сильний жар по всьому тілу. А тепер зафіксований і летальний наслідок.
Науковці медичного центру Університету Міссісіпі ще в 2020 році описали можливі ускладнення внаслідок перцю “Кароліна Ріпер”. Згідно досліджень, через два дні після вживання гострої чипси хлопець переніс інсульт мозочка.
Виробник гострих чипсів заявив на своєму сайті, що продукт призначений лише для дорослих, а також запевнив, що вилучає продукт з торгівельних мереж.
Як вберегти дітей
Батьки мають знати, що соцмережі та спілкування в інтернеті відіграють важливу роль у формуванні особистості підлітка. При цьому важливо усвідомлювати, що далеко не всі челеджі у TikTok безпечні для здоров’я та життя. Тому потрібно розмовляти з дітьми й розповідати про правила безпеки в соцмережах.
Дізнавшись, що дитина хоче брати участь у челенджі, потрібно розібратись, чи безпечний він. У разі ризиків слід детально пояснити дитині можливі наслідки і відмовити від участі. До цього можна залучити інших дорослих, адже часто підлітки не слухають власних батьків.
Ознаки небезпечного челенджу:
дитина боїться про нього відкрито говорити;
поведінка дитини змінюється;
челендж прямо закликає до небезпечних дій;
челендж залучає до взаємодії з людьми, особистість яких складно встановити.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.