Categories: Події

Україна залишиться без портів: експерт розкрив мету нового терору РФ

Україна залишиться без портів: експерт розкрив мету нового терору РФ

Росія ракетними ударами позбавляє Україну логістики.

Росії потрібна заморозка нинішньої обстановки на фронті. А для того, щоб її заморозити, потрібно спочатку її радикалізувати, зокрема – зривом зернової угоди і обстрілами портової інфраструктури, розповів в інтерв’ю “Главреду” економічний експерт Олексій Кущ. При цьому обстрілами Одеської області ворог намагається досягти ще однієї мети.

Наразі війна розширюється на другу сферу, тобто до сухопутної війни додається ще й морська, зазначив він.

“Радикалізація – це підвищення ставок у війні і розширення “червоних ліній” війни. Тому Путіну потрібні були ці удари для посилення тиску на Україну з боку наших західних партнерів”, – пояснив експерт.

Кущ назвав кілька причин того, чому РФ протестувала через зернову угоду. По-перше, сказав він, РФ намагається “з’їсти” Україну по частинах і хоче “зробити паузу перед третім раундом”.

По-друге, Кремль відчував тиск щодо зернової угоди з боку своїх ура-патріотів.

“Зерновий коридор давно критикувався російськими радикалами, які говорили, що він не в інтересах Росії, і РФ принижується перед Заходом. А його продовження завжди використовувалося радикальною частиною російського суспільства як привід підбурити Путіна. Тому Путіну потрібно було продемонструвати свою “силу” для внутрішнього споживача. А удари по Одесі і Дунайським портам повинні були стати інструментом відновлення позицій Путіна на внутрішній російській політичній арені”, – додав Кущ.

Також не варто забувати й корпоративні інтереси, чим і було продиктовано умови Москви до Заходу щодо полегшення економічних санкцій.

Четвертий фактор – фактор країн глобального півдня. Не випадково всі ці події відбуваються на тлі саміту Росія-Африка, який проходить у Санкт-Петербурзі. Тобто це якась спроба Кремля показати країнам глобального Півдня, що тільки Росія може забезпечити їм продовольчу безпеку”, – упевнений експерт.

Останнім – п’ятим – фактором, чому Росія покинула зернову угоду, експерт назвав банальну конкуренцію.

“Ну і останній фактор – глобально-продовольчий. Росія, як і Україна, є найбільшим експортером аграрної сировини, і нашим прямим конкурентом в цьому плані. РФ вже давно зрозуміла, що нафтова і газова залежності Європи вже не працюють, тобто шантажувати Європу за допомогою юридичних інструментів вже безглуздо. Тому Росія зараз намагається створити нову залежність світової економіки від себе – зернову. Тобто, намагається знищити Україну як конкурента на світовому ринку продовольства, що призведе до зростання позицій Росії”, – додав Кущ.

Росія намагається залишити Україну без портів

Експерт Олексій Кущ окремо підкреслив, що через російські удари по портовій інфраструктурі Україна втрачає приблизно 30% логістичного потенціалу. Якщо РФ виведе з ладу всі порти, Україна матиме тільки один вихід.

“Якщо ще й Дунайські порти будуть виведені з експлуатації, то у нас залишиться тільки Залізничний і автомобільний транспорт для вивезення зерна. А в даному випадку ми стикаємося відразу ж з позицією Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини щодо експорту українського зерна. Транзит вони дозволяють, але до експорту по своїй території ставляться вкрай негативно”, – сказав Кущ.

У зв’язку з цим експерт підкреслив, що ще одна мета Росії полягає в тому, щоб перенаправити основні потоки з України у суміжні європейські країни і викликати там політичну кризу, пов’язану з тим, що українське зерно обвалить ціни на зерно.

“Відповідно, це викличе невдоволення місцевих фермерів, які є основою правлячих політичних партій, що спричинить за собою послаблення допомоги Україні цими країнами.Тобто це ще й спроба посварити нас із суміжними країнами, тому що 15 вересня очікується або скасування обмежень, або їхнє продовження з боку Єврокомісії. Україна очікує, що Європа не буде їх продовжувати. І виходить, що до 15 вересня у нас може скластися ситуація, коли рух суден з одеських і дунайських портів буде заблоковано, а транзит в суміжних країнах ЄС, як це часто буває, може просочуватися на окремі ринки цих країн у вигляді нелегальних поставок.Тобто, зав’язується такий клубок погіршення відносин з Європейським Союзом, що є однією з цілей РФ у цій блокаді”, – пояснив Кущ.

Зрив зернової угоди і морська блокада
В середині липня Росія зірвала зернову угоду під приводом нібито атаки України на Кримський міст. Потім держава-терорист почала масовано бити по цивільній і портовій інфраструктурі Одеської області, не рахуючись з жертвами серед мирного українського населення.

Окремо Москва прямо заявила, що битиме по всіх суднах із зерном, розглядаючи їх як “потенційні перевізники вантажів військового призначення”. У відповідь МО України пригрозило топити російські кораблі у Чорному морі.

До цього Кремль неодноразово натякав, що готовий відновити угоду, якщо Захід піде на поступки – полегшить економічні санкції. Разом з тим, Київ наполягав, що Туреччина і ООН повинні повернутися до зобов’язань щодо “коридору” вже без участі країни-агресорки.

Арт Іра

Recent Posts

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію

«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…

7 години ago

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження

Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…

9 години ago

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя

Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…

10 години ago

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…

13 години ago

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році

Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…

14 години ago

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році

Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…

15 години ago

This website uses cookies.