TOPSHOT - This photo taken on March 5, 2018 shows patients arriving at the East Avenue Medical Center in Manila. While Dengvaxia's maker Sanofi has said unequivocally that its world-first anti-dengue fever vaccination is safe, Philippine authorities disagree publicly over whether it could have contributed to children's deaths. The resulting confusion has prompted a dangerous plunge in vaccination rates in the Philippines for other diseases. / AFP PHOTO / Noel CELIS / TO GO WITH Philippines-health-dengue-vaccine, FOCUS by Cecil MORELLA (Photo credit should read NOEL CELIS/AFP via Getty Images)
ВООЗ попереджає про загрозу пандемії лихоманки денге. У чому причина
Всесвітня організація охорони здоров’я попереджає, що випадки лихоманки денге можуть досягти майже рекордних максимумів цього року, зокрема через глобальне потепління, яке сприяє розмноженню комарів, які поширюють хворобу.
Про це пише Reuters.
Зазначається, що станом на 2022 рік кількість зареєстрованих випадків захворювання на лихоманку денге з 2000 року зросла у вісім разів.
З початку 2023 року хвороба вперше за всю історію спостережень була зафіксована у столиці Судану Хартумі, а у червні про сплеск захворюваності повідомили у Європі. Також у середині червня через лихоманку денге надзвичайний стан був оголошений у більшості регіонів Перу.
Раніше, у січні цього року, ВООЗ попередила, що лихоманка денге є тропічним захворюванням, що найбільш швидко поширюється у світі, і являє собою “пандемічну загрозу”.
21 липня фахівець відділу ВООЗ з контролю за занедбаними тропічними захворюваннями Раман Велаюдхан заявив, що близько половини населення світу зараз перебуває в зоні ризику.
За його словами, цього року кількість випадків зараження може зрости ще на 4 мільйони, а найбільш вразливим є американський континент, зокрема Болівія, Парагвай, Перу та Аргентина.
Так Аргентина, зіткнувшись з одним з найгірших спалахів лихоманки денге за останні роки, стерилізує комарів за допомогою радіації, яка змінює їх ДНК, перш ніж випустити їх у дику природу.
Лихоманка денге — гостра інфекційна хвороба, яка схильна до епідемічного поширення та перебігає з гарячкою, інтоксикацією, міалгією, артралгією, екзантемою, лімфаденопатією, лейкопенією.
Джерелом інфекції є хворі люди, мавпи. Резервуаром інфекції є комарі роду Aedes та підроду Stegomyia, можливо і кажани. Гарячка денге поширена більш ніж у 110 країнах. Щорічно у всьому світі реєструється майже 100 мільйонів важких випадків такої лихоманки. Серед симптомів — сильна кровотеча, головний біль, біль у кістках та м’язах та ураження внутрішніх органів.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.