“Пенсія зросте радикально у цих українців, для доплат потрібна лише одна умова”: експерти про збільшення виплат

“Пенсія зросте радикально у цих українців, для доплат потрібна лише одна умова”: експерти про збільшення виплат

Українські пенсіонери, які заробили більше страхового стажу, ніж встановлено нормами, можуть отримати доплату до виплат. Її нараховують за кожний рік, відпрацьований після виходу на заслужений відпочинок.

Як інформує “biz.today.ua”, за статтею 28 закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, доплата за понаднормовий стаж передбачена для українців, які відпрацювали:

понад 35 років – для чоловіків;

більше 30 років – для жінок.

Доплати призначені для пенсіонерів, які отримають пенсії за віком.

У Пенсійному фонді України (ПФУ) повідомили, що розмір доплати не може перевищувати 1% від мінімального розміру пенсії за віком. У 2023 році прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 2093 грн, як і розмір мінімальної пенсії.

Таким чином, розмір доплати за рік – 20,93 грн. Це сума, яку українці можуть додати до своєї мінімальної пенсії за роботу, яка перевищує встановлену норму страхового стажу. Якщо українець опрацює після виходу на пенсію ще п’ять років, йому належить доплата до виплати у розмірі 104,65 грн.

Є важливий нюанс, який потрібно враховувати пенсіонерам, які продовжують працювати. При підвищенні прожиткового мінімуму доплату за стаж понад норму буде перераховано вже після звільнення з роботи.

Кому в Україні скасували доплати до пенсій

Стало відомо, що українцям скасували доплати до пенсії за проживання на території радіоактивного забруднення. Справа в тому, що у скарбниці немає коштів на це.

Раніше деякі пенсіонери додатково до основної виплати отримували доплату у розмірі від 1-3 мінімальних заробітних плат. Надбавки скасували громадянам, які не проживають та не працюють у зоні території радіоактивного забруднення.

Читайте також  Українців зобов'яжуть відповідати за майно роботодавців і введуть тимчасові контракти

Виявилось, що пенсіонери з інших областей нерідко купували житло на територіях радіаційного забруднення, а після цього подавали заявки на виплату надбавки до пенсії. Мінсоцполітики та ПФУ вважали зазначені виплати зайвими в умовах дефіциту бюджету. Зміни не торкнулися пенсіонерів-ліквідаторів та тих, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело