Вознесіння Господнє: що обов’язково потрібно зробити у цей світлий день

Вознесіння Господнє: що обов’язково потрібно зробити у цей світлий день

Через 40 днів після Великодня православні віряни відзначають велике церковне свято – Вознесіння Господнє. Вважається, що цього дня Ісус Христос у плоті піднявся на небо.
історія свята
У Євангелії Вознесіння описане так: Ісус Христос воскрес і 40 днів був на землі, у колі учнів та пастви, яким розповідав про Царство Боже. Через цей час він зібрав апостолів на горі Елеон біля Єрусалиму, благословив усіх, наказав не розходитись, а сам у плоті піднявся на небо. Пізніше апостолам з’явилися два ангели – вони повідомили, що через якийсь час Христос знову прийде на землю у видимому образі та буде судити і живих, і мертвих. “Цей Ісус, що піднісся від вас на небо, прийде, так само як ви бачили Його, що сходить на небо”.
Коли Вознесіння Господнє у 2023 році
У свята Вознесіння Господнього немає певної дати – щороку його відзначають на 40-й день після Великодня. Але це завжди четвер. У православних християн Великдень у 2023 році – 16 квітня, тому 25 травня – Вознесіння Господнє, католики святкують – 18 травня.
Що потрібно робити на Вознесіння Господнє
Цього дня віряни з усього світу їдуть до монастиря на гору Елеон – там знаходиться камінь з відбитком Христової ноги, з якого він піднісся на небо. Напередодні четверга, у середу ввечері, у храмах проходить всенічна. На свято можна піти до храму на літургію і помолитися – цього дня Господь вислуховує всі прохання. Також можна згадувати померлих, можна поставити свічку за упокій душі. За церковним статутом на Вознесіння немає посту, тож після служби збираються за святковим столом.

Що заборонено у день Вознесіння Господнього
Цього дня забороняється:

  • лаятися, сперечатися, скандалити;
  • робити прибирання, прати, шити, займатися тяжкою роботою;
  • плакати та засмучуватися;
  • викидати сміття та плювати на вулиці;
  • відмовляти у милостині.
Читайте також  Як обдурити Apple на 1 мільйон доларів

Цей день потрібно провести спокійно та у гарному настрої.
Прикмети дня
Повна назва свята – Вознесіння Господа Бога та Спасителя нашого Ісуса Христа. Але в народі його називають просто – Вознесіння, а ще Спасів день. За повір’ями, цього дня вулицями ходить Господь під виглядом жебрака, тому на Вознесіння обов’язково подають милостиню, а також не можна кидати сміття та плюватися – щоб не влучити в Христа. Наші пращури помітили, якщо у цей день спекотний день, то зима буде холодною.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело