Виставлять на вулицю із власної квартири: українців почали жахати за борги – під загрозою майже всі

Виставлять на вулицю із власної квартири: українців почали жахати за борги – під загрозою майже всі

Подробиці

Українцям розповіли, за які борги можуть позбавити майна
Як виявилося, більшість українців мають чималі борги за комуналку, через які на них можуть подати до суду. Однак деяких категорій громадян все ж таки чіпати не мають права.

Отже, слід зазначити, що позиватися за комунальні борги в Україні заборонено лише в районах, де тривають воєнні дії, або де не минуло трьох місяців з моменту їх припинення. Також стосується це і мешканців окупованої території. А ось у будь-яких інших випадках комунальне підприємство має повне право через суд повертати свої гроші. При цьому можуть забрати навіть квартиру.

Так ось, у більшості випадків суд займає бік комунальників. Далі за процедурою, вже маючи рішення та виконавчий лист, можна звернутися до виконавчої служби. Виконавець може знайти банківські рахунки боржника та заарештувати їх. Ще можна законно вилучити з квартири боржника його майно: речі, посуд тощо.

Після цього все це майно продається на відкритих торгах. А отримані кошти підуть на погашення боргу. За законом у боржника можуть забрати навіть квартиру, щоправда, такі випадки – велика рідкість.

Слід додати, незважаючи на те, що строк позовної давності становить три роки, вся сума заборгованості, накопичена за весь час, залишиться за боржником до того моменту, поки він не заплатить. І якщо через суд стягнути гроші не зможуть, то нагадувати про заборгованість, вимагати сплатити борг можуть. До того ж, якщо ви захочете продати квартиру, заборгованість доведеться сплатити.

Читайте також  “Всім, кому уже 65”: вже з нового року пенсіонерів чекають різкі зміни

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело