“Долар вразив українців, ніхто не чекав на такі зміни”: експерти сказали, чи потрібно терміново купувати валюту

“Долар вразив українців, ніхто не чекав на такі зміни”: експерти сказали, чи потрібно терміново купувати валюту

Фахівці проаналізували стан справ на ринку вплют і опр людинилт прогноз, який вразить усіх песимістично налпштованих українціа. У найближчому майбутньому не видно підстав для суттєвого зростання курсу долара. Втім, і для його зниження немає передумов.

Як інформує “biz.today.ua”, таким чином, найближчим часом українській національній валюті ніщо не загрожує, і гривня залишатиметься стабільною.

Прогноз вартості долара надав директор департаменту казначейства Cominbank Герман Марченко.

Банкір запевнив українців, що передумов для зміни вартості долара на сьогодні немає, і ситуація на валютному ринку буде стабільною.

“З початку року валютний ринок у здоровому сенсі жвавий, про це свідчать помірні курсові коливання в обмінних пунктах. Водночас, за всіма ознаками, протягом наступного тижня збережеться курсова рівновага. Наразі немає вагомих підстав ні для різкого зміцнення гривні, ні для її падіння”, – каже Герман Марченко.

Також Герман Марченко повідомив, що у лютому відбулося незначне зміцнення національної валюти. Воно становило близько 0,5%. Стабілізації на валютному ринку сприяли помірний темп інфляційних процесів та збалансований бюджет.

У свою чергу, бюджетного балансу вдалося досягти завдяки фінансовій допомозі від міжнародних партнерів. Від початку року Україна вже отримала 3 млрд євро від Європейського союзу та 1 млрд доларів у вигляді грантів від США.

“Однак така тенденція також має економічно обумовлені кордони: верхня планка курсу утримається на рівні 40,5 грн/долар, а нижня – на рівні 39,5 грн/долар. Це сьогодні коридор міцної гривні”, – пояснив банкір.

Перелічені фактори дозволяють бути впевненими в тому, що курс долара найближчим часом не зазнає особливих змін. Можливі лише незначні коливання на готівковому ринку в межах 0,5 грн. Проте вартість долара буде гарантовано залишатись у межах 39,5-40,5 грн аж до 5 березня.

Читайте також  Астролог Влад Росс повідомив коли українці знову будуть сидіти без світла: "Диктатор скупив багато дронів"

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело