Categories: Здоров’я

Готуємося до біди: лікар попередила про епідемії через війну в Україні

В результаті війни в Україні можуть виникнути хвороби, про які в мирний час всі вже забули. Про це розповіла епідеміолог Наталією Виноград.

Ні для кого не секрет, що війна надає на здоров’я людей прямий і опосередкований вплив. Багато лікарів впевнені, що через пережитий стрес українцями, через 5-7 років відбудеться бум серцево-судинних захворювань. А також в результаті війни в Україні можуть виникнути хвороби, про які в мирний час всі вже забули.

Так, епідеміолог, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, головний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності” Епідеміологія ” Наталія Виноградова інтерв’ю “НВ”, в якому розповіла, що суспільству потрібно бути готовим до спалаху таких інфекційних хвороб, як холера, туберкульоз, гепатити В і з, воші, правець, черевний тиф, дизентерії і т.д. вся справа в тому, що під час війни активуються всі інфекції, які були притаманні конкретній території раніше

“В Україні зараз відбулося внутрішнє переміщення осіб в місця їх проживання. В результаті довготривалого перебування цих людей в неадекватних гігієнічних умовах в укриттях і підвалах першою постає величезна проблема педикульозу або простою мовою вошей”, – розповіла епідеміолог.

Педикульоз-типова проблема для воєнного часу, і з нею пов’язаний ряд небезпечних інфекційних захворювань, що передаються з цими паразитами. Зокрема, Волинська або траншейна лихоманка і висипний тиф.

Також дуже ймовірна спалах респіраторних інфекцій. В першу чергу мова йде про туберкульоз, оскільки перебування людей тривалий час в укриттях дається в знаки. Також через велику кількість відкритих травм серед цивільних і військових серйозною проблемою можуть стати гепатити B і С.

Крім того, зараз у нас порушена імунопрофілактика і, як наслідок, велика частина населення буде не захищена від раніше контрольованих інфекцій. Багато контакту з землею в окопах і підвалах – це правець, багато тварин, які втратили господарів і ховаються в лісах – це сказ. Через поганий доступ до їжі і порушеного харчового ланцюга ми реально боїмося епідемії кишкового сальмонельозу або черевного тифу, а також дизентерії, – сказала Виноград.

Епідеміолог висловила стривоженість за ті інфекції, які прийдуть з окупантами звідкись. З невідомих територій, як Бурятія або Інгушетія, можна отримати несподівані для себе варіанти генетично нових збудників звичних недуг або зовсім екзотичні захворювання.

Арт Іра

Recent Posts

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці

Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…

5 днів ago

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії

На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…

2 тижні ago

“Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою”: виплати зростуть, якщо ви належете до цієї групи

"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…

2 тижні ago

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди завтра пре мороз і снігопад?

Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…

2 тижні ago

“Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх”: скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти в обмінники?

"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…

2 тижні ago

“Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх”: що відбувається в обмінниках та чи час рятувати гроші?

"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…

2 тижні ago

This website uses cookies.