Артобстріл та бомбардування: як діяти та куди ховатись у випадку надзвичайної ситуації

Військова агресія з боку РФ може зростати, але у ЗСУ закликали не панікувати і вірити у сили української армії. Надали й поради українцям, що робити у разі артобстрілу чи бомбардування.

У разі артобстрілу чи бомбардування:

На вулиці Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шорох), а через 2-3 секунди – вибух, відразу падайте на землю. Те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили достатньо безпечну відстань.
Проте наступний снаряд полетить ближче до вас, тому швидко і уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?
Якщо є якийсь виступ (навіть тротуар, бордюр – то поруч з ним), канава чи заглиблення в землі теж підійдуть. Лежати треба, щоб знизити шанс потрапляння осколків. Все це не допоможе, якщо пряме попадання, але знизить шанси на осколкове поранення. Осколки летять вгору і по дотичній. Якщо людина стоїть – більше шансів опинитися у них на шляху.

У міському транспорті/власному авто
Не розраховуйте, що на авто ви зможете швидко втекти від обстрілу: ви ніколи не будете знати, в який бік перенесеться вогонь, і чи не почнеться далі обстріл, скажімо, з мінометів. Крім того, бензобак вашого авто додає небезпечного ризику обгоріти. Тому, негайно зупиняйте машину і швидше шукайте укриття

У випадку, якщо обстріл застав вас у маршрутці, тролейбусі або трамваї – слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю. Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху. Не поруч з машиною (автобусом, тролейбусів та ін.)

Якщо будуть бити, то спочатку в машину. Треба вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку, і поповзом відійти далі, потім лягти.

У будинку


Якщо в будинку є підвал – спуститися в підвал. Якщо підвалу немає – спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. Заздалегідь знайти внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), якщо всі кімнати зовнішні – вийти на сходову клітку. Ні в якому разі не знаходитися напроти вікон!
Якщо відомо, з якого боку ведеться обстріл, то вибрати найвіддаленішу кімнату з протилежного боку.
Чим нижче людина перебуває під час попадання снаряда, тим більше шансів, що його не зачепить осколком. Вікна можна обладнати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожніми (набити мішками з піском або речами, але щільно). Це краще, ніж незахищені вікна і скло.

Не підходять для укриття:
під’їзди будь-яких будівель, навіть невеликі прибудовані споруди. Від багатоповерхових / багатоквартирних будинків взагалі слід відбігти хоча б метрів на 30-50;
місця під різною технікою (скажімо, під вантажівкою або під автобусом);
звичайні ЖЕКівські підвали будинків. Вони абсолютно не пристосовані для укриття в час авіанальотів або ракетно-артилерійських обстрілів (йдеться про слабкі перекриття, відсутність запасних виходів, вентиляції тощо).

Можна сховатися в таких місцях:
у спеціально обладнаному бомбосховищі (якщо пощастить). Додаємо посилання на карту бомбосховищ в Києві. Від звичайного ЖЕКівського підвалу відрізняється товстим надійним перекриттям над головою, системою вентиляції і наявністю двох (і більше) виходів на поверхню;
у підземному переході;
в метро (ідеально підходить);
у будь-якій канаві, траншеї або ямі;
в широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метра);
вздовж високого бордюру або фундаменту;
в каналізаційних люках поряд з вашим будинком, але – ні в якому разі не газова магістраль!;
в ямах-«воронках», які залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.

Після закінчення обстрілу (бомбардування)
Тепер вся ваша увага має бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте з землі ніяких незнайомих вам предметів: авіабомба, ракета або снаряд могли бути касетними! Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках – від найменшого руху або дотику.

Арт Іра

Recent Posts

Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні

Астролог назвав остаточний рік завершення війни в Україні Незабаром може завершитися гаряча фаза, каже астролог.…

1 годину ago

В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди

В Україні прогнозують аномальний грудень: чого чекати від погоди Як зазначають українські метеорологи, зима 2024-2025…

3 години ago

“Путіна вб’ють наступного року”, – астролог Влад Росс

"Путіна вб'ють наступного року", - астролог Влад Росс Астролог Влад Росс в інтерв'ю УНІАН розповів,…

5 години ago

На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році

На які соціальні виплати очікувати українцям у 2025 році Чи вистачить реформованій системі сил допомогти…

7 години ago

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів

НАТО може атакувати Росію: адмірал озвучив умови для високоточних ударів У Альянсі закликали найбільші західні…

9 години ago

“Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз”: що буде з виплатами?

"Пенсія неочікувано здивує цих літніх українців, для пенсіонерів підготували несподіваний сюрприз": що буде з виплатами?…

11 години ago

This website uses cookies.