Батьки мало не щодня стикаються із проблемою призначення дітям абсолютно непотрібних препаратів. Окрім цього, деякі із перпаратів не просто не лікують, а можуть серйозно зашкодити малюку.
Про це розповіла Тетяна Колчанова, передає “РБК-Україна”.
Дієтологиня зазначає, що часто призначенням таких препаратів грішать лікарі “старої школи”. Зокрема, це стосується “забороненого коктелю” анальгіну з дімедролом, який заборонений у цивілізованому світі.
“В цілому є препарати, які не завдадуть ні шкоди, ні користі. Але є препарати, використання яких може завдати великої шкоди організму. Наприклад, свічки анальдім – анальгін з димедролом (улюблений коктейль для зниження температури швидкої допомоги)”, – повідомила експерт.
Окрім цього Тетяна зазначила, що дуже часто лікарі призначають малюкам сиропи від кашлю. Які по суті заборонено призначати до шести років.
“Сиропи від кашлю. Вони заборонені до 4-6 років (в різних країнах різні обмеження). А у нас призначаються мало не з народження”, – розповіла Колчанова.
Дуже часто у немовлят “кашель від соплів, що стікають по стінці горла, дратуючи його”, а лікар призначає вище згадані сиропи.
“Дитина їх п’є, мокрота в легенях збільшується, дитина не може її відкашляти, тому що елементарно не вистачає сили, в результаті, в кращому випадку, з’являється обструкція, а в гіршому випадку – приєднується пневмонія…”- розповідала Тетяна.
Тетяна зазначає, що окремої уваги варті антибіотики “для профілактики”. На жаль, в Україні їх виписка без аналізів та необхідності – дуже поширена в Україні.
“Найбільше мене обурює це неконтрольоване і не обґрунтоване призначення антибіотиків для лікування вірусів, або для профілактики, або на третій день температури (особливо в період COVID часто при нормальному стані, лікарі призначають відразу 2-3 антибіотики одночасно, при тому – з групи резерву)”, – повідала експерт.
“Ми йдемо до того, що організм звикає до антибіотиків і з’являється антибіотикорезистентність, тобто, коли антибіотики вже просто не працюють”, – додала вона.
Ще одним варіантом лікування Тетяна назвала набулайзер. За словами жінки, ледь не кожна матір заливає туди усе, що є вдома від содового розчину до газованої води. При цьому батьки і лікарі забувають, що є чіткі показання до їх застосування.
“Є чіткі показання до його використання. Їх не так багато. А у нас інгалювати люблять все і всім – соплі, червоне горло, кашель. У кращому випадку то буде фізрозчин, а в гіршому – ллють і “Боржомі” і сиропи відхаркувальні, які не є стерильними і їх категорично заборонено інгалювати”, – резюмувала фахівець.
Шукайте деталі в групі Facebook