В народі існують різні забобони стосовно церковних обрядів. Поєднання різних релігій, прикмет та місцевих особливостей часто призводять до, іноді, дивних вірувань.
Зокрема, існує такий забобон, що коли дитина плаче або надривно кричить під час обряду хрещення, що це поганий знак, дехто навіть стверджує, що це нечиста сила покидає незахищену дитину під впливом святої води та молитви. У Православній Церкві України, де останнім часом священники дедалі частіше намагаються розвіяти в людей дивні сумніви та міфи, вирішили прокоментувати і цей народний забобон. За словами представників ПЦУ, плач дитини під час обряду хрещення може означати лише одне – так маленька дитина висловлює свої емоції.
“Діти є даром Божим, щастям і справжньою втіхою. А коли дитинка охрещується, тобто народжується ще й духовно, це настільки радісна і важлива подія не лише для неї, а й для всіх навколо, що навіть не варто намагатися вишукувати в ній якісь «прикмети», навіть якщо дитинка плаче під час Таїнства Хрещення.
Сам Господь Ісус Христос показав нам приклад, як потрібно ставитися до дітей: «Приносили до Нього дітей, щоб Він доторкнувся до них; ученики ж не допускали тих, що приносили. Побачивши те, Ісус обурився і сказав їм: дозволяйте дітям приходити до Мене і не забороняйте їм, бо таких є Царство Боже. Істинно кажу вам: хто не прийме Царства Божого, як дитина, той не ввійде в нього. І, обнявши їх, покладав руки на них і благословляв їх» (Мк. 10: 13 – 16).
Певних усталених правил поведінки можуть дотримуватись дорослі, але як можна вимагати того ж від немовляти? До речі, дитина плаче і при своєму фізичному народженні, але чомусь ніхто не називає це «поганою прикметою». Навпаки, цей плач – необхідна умова життя, адже перший крик «розкриває» легені немовляти, даючи змогу самостійно дихати, а отже – жити.
Ми, дорослі, звикли сприймати плач переважно як вияв негативних емоцій, пов’язаних із сумом, стражданнями, болем. Але для немовлят, які ще не пізнали світ, не опанували навіть слів чи інших способів виражати свої почуття, спектр значень плачу значно ширший. Можливо, плач – то своєрідна «мова», якою немовля розмовляє не лише з нами, а й з Богом? Тож не шукайте лиха там, де його немає. Плач дитини під час хрещення не може бути ніякою «поганою прикметою». Він може бути підказкою для вас, аби ви дитинку обійняли, поцілували, приголубили, помолилися за неї. І побачите – як швидко мине той плач і яка світла, щира дитяча посмішка осяє щасливе обличчя маленького християнина! Приводьте дітей до Церкви, знайомте їх ближче з їхнім Небесним Отцем. Наша Церква завжди відкрита для всіх”, – підсумували у ПЦУ.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Уряд намагається знайти шляхи підтримки…
Коли в Україні припиняться опади: синоптикиня назвала точну дату У вихідні погодні умови зміняться і…
Вдарить мороз -12 і буде мокрий сніг: де в Україні сильно похолодає У вихідні погода…
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
This website uses cookies.