“Підготуйте тривожну валізу”: в Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни

“Підготуйте тривожну валізу”: в Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни 

Тема війни протягом останніх кількох днів дуже часто фігурує у ЗМІ. В Україні створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі війни або надзвичайної ситуації.

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки презентували брошуру “У разі надзвичайної ситуації або війни”.

Брошура містить практичні поради, що враховують український та іноземний досвід, та рекомендації з інформаційної безпеки.

У наведеній брошурі зазначають, що деякі питання варто продумати заздалегідь, аби краще обладнати своє житло на випадок надзвичайної ситуації і захистити себе і близьких:

  • за можливості дізнайтеся, де знаходяться найближчі укриття і перевірте стан підвального приміщення;
  • перевірте наявність аварійного виходу;
  • зробіть запаси питної та технічної води, продуктів тривалого зберігання;
  • перевірте наявність в аптечці засобів надання першої медичної допомоги і продумайте, які ліки можуть знадобитися протягом тривалого часу;
  • підготуйте засоби пожежогасіння; подбайте про альтернативні засоби освітлення приміщення на випадок відключення енергопостачання (ліхтарики, свічки);
  • підготуйте засоби для приготування їжі у разі відсутності газу і електропостачання;
  • зберіть найнеобхідніші речі та документи на випадок термінової евакуації або переходу до сховищ;
  • подбайте про справний стан приватного транспорту і запас паливадля вчасної евакуації з небезпечного району; у холодну пору подумайте про альтернативний обігрів оселі на випадок відключення централізованого опалення.

У брошурі радять підготувати “тривожну валізу”. В разі евакуації або переходу до безпечнішого району вамзнадобляться найнеобхідніші речі.

Заздалегідь підготуйтенайважливіше:

паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність);

гроші (готівку і банківські картки); зарядні пристрої для мобільних телефонів; радіоприймач, ліхтарик, сигнальні пристрої, компас, годинник, компактний набір інструментів (мультитул), ніж, пакети для сміття, блокнот, олівець, нитки, голки, сірники, запальнички;

Читайте також  Ігор Кондратюк: Даю безкоштовну пораду Президенту щодо очистки “аури” будівлі АП на Банковій…

теплий одяг (якщо є така можливість, підготуйте також термо-ковдру), нижню білизну, надійне зручне взуття;

гігієнічні засоби;

аптечку, включно медичними препаратами, які вживаєте щодня, а також рецепти на медикаменти; посуд, в якому зможете приготувати, розігріти і зберігати їжу;

воду і продукти харчування на 3 доби, які довго зберігаються і непотребують додаткового приготування;

Складіть речі у місткий, зручний рюкзак і тримайте його напоготові. В разі надзвичайної ситуації це скоротить час на збори.

ПІД ЧАС ОБСТРІЛУ СТРІЛЕЦЬКОЮ ЗБРОЄЮ:

— Під час стрілянини найкраще сховатися у захищеному приміщенні (наприклад, у ванній кімнаті або навіть у самій ванні). Коли це неможливо, варто лягти, прикрившись предметами, які здатні захистити вас від уламків і куль.

— Якщо ви потрапили під стрілянину на відкритому місці, краще впасти на землю та закрити голову руками. Ефективним захистом буде будь-який виступ, навіть тротуар, заглиблення в землі або канава.

Укриттям також може стати бетонна сміттєва урна або сходинки ґанку.Не намагайтеся сховатися за автомобілями або кіосками ― вони частостають мішенями.

— Де б ви не знаходились, тіло повинне бути у максимально безпечному положенні. Згрупуйтеся, ляжте в позу ембріона. Розверніться ногами у бік стрілянини, прикривши голову руками та відкривши рот, щоб близький вибух не завдав шкоди барабанним перетинкам. Чекайте, поки стрілянина не вщухне, а пострілів не буде бодай протягом 5 хвилин.

— Якщо ваше житло перебуває в зоні регулярних збройних зіткнень, потрібно зміцнити вікна (наприклад, клейкою плівкою) ― це допоможе уникнути розльоту уламків скла. Бажано закрити вікна, наприклад, мішками з піском або масивними меблями.

ПІД ЧАС АРТОБСТРІЛІВ:

— Під час артилерійського, мінометного обстрілу або авіаційного на-льоту не залишайтеся в під’їздах, під арками та на сходових клітках. Також небезпечно ховатися у підвалах панельних будинків, біля авто-мобільної техніки, автозаправних станцій і під стінами будинків із легких конструкцій. Такі об’єкти неміцні, ви можете опинитись під завалом або травмуватися.

Читайте також  Зайцеву виправдають: повторна експертиза перевернула усе з ніг на голову, такого просто не може бути

— Якщо вогонь артилерії, мінометний обстріл, авіаційне бомбардування застали вас на шляху, негайно лягайте на землю, туди, де є виступ або хоча б у невелике заглиблення. Захист можуть надати бетонні конструкції (окрім тих, які можуть обвалитися або загорітися), траншеї, неглибокі підземні колодязі, широкі труби водостоку і канави.

— Закривайте долонями вуха та відкривайте рот ― це врятує від контузії, убереже від баротравми.

— Не приступайте до розбору завалів самостійно, чекайте фахівців з розмінування та представників аварійно-рятувальної служби.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело