18% із зарплати і військовий збір 1.5%: які податки до пенсії платите ви, а які – ваш шеф

18% із зарплати і військовий збір 1.5%: які податки до пенсії платите ви, а які – ваш шеф

Які податки повинен заплатити працівник

Відповідь дав Пенсійний кур’єр на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Наближається час виходу на пенсію. Знаю, що при звільненні роботодавець виплачує вихідну допомогу, а ось податки я повинен заплатити з цієї суми і нарахують на неї ЄСВ, не знаю. Поясніть, будь ласка”,- запитав чоловік.

Так, вихідна допомога у зв’язку зі звільненням працівника, у тому числі при виході на пенсію, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% на загальних підставах.

“Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року № 1170 “Про затвердження Переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, – йдеться в повідомленні.

Так, до зазначеного переліку віднесено одноразову допомогу працівникам, які виходять на пенсію відповідно до законодавства та колективних договорів.

Це означає, що грошова допомога, виплачена найманому працівнику при виході на пенсію, не є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Читайте також  Верховна рада добряче вдарила по бюрократії: власники малого бізнесу отримали зелене світло

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело