Головними розповсюджувачами коронавірусу виявилася невелика група людей. Однак одна з небезпек пандемії полягає в тому, що COVID-19 можуть передавати як хворі з симптомами, так і безсимптомні носії.
Причому останні можуть входити до числа суперрозповсюджувачів – тих, хто здатен заразити дуже велику кількість людей. Такого висновку дійшли вчені з Університету Колорадо (США), пише Naked science.
У ході дослідження, метою якого було з’ясувати роль суперрозповсюджувачів вірусу в пандемії і частку їх у суспільстві, вчені вивчили дані великої університетської програми спостереження.
Вони проаналізували результати аналізу слини більше 72 тисяч осіб для визначення носіїв коронавірусу методом ПЛР. Зразки було зібрано в жителів кампусу університету Колорадо з серпня по грудень 2020 року.
Причому аналізи брали й у тих, хто не виявляв жодних симптомів COVID-19. 1405 з них виявилися позитивними.
“Найвище виявлене нами вірусне навантаження склало більше шести трильйонів віріонів на мілілітр. Таке спостерігалося лише в однієї людини. Примітно, що вона жила в університетському містечку і не повідомляла про симптоми”, – розповіли вчені.
Крім того, в ході дослідження з’ясувалося, що лише 2% носіїв відповідальні за 90% циркулюючих частинок вірусу, тобто переважну кількість частинок переносить дуже невелика кількість людей.
Поки для дослідників залишається неясним, чи можна цей факт вважати якоюсь “особливістю” або ж багато інфікованих у якийсь момент стикаються з надзвичайно високим вірусним навантаженням.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.