Categories: Події

В ЄС вперше дозволили щеплювати вакциною Pfizer дітей 12-15 років

Вакцина показала свою 100-відсоткову ефективність, водночас спостерігаються й побічні реакції.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило вакцину від коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech для щеплення дітей від віком 12 до 15 років.

Про це повідомила пресслужба регулятора.

“Комітет EMA з лікарських препаратів для людини (CHMP) рекомендував розширити показання для вакцини COVID-19 Comirnaty (Pfizer/BioNTech. – Ред.), щоб включити її для використання серед дітей у віці від 12 до 15 років. Вакцина вже схвалена для використання серед дорослих і підлітків у віці від 16 років і старших”, – йдеться у повідомленні.

Препарат випробовували на 2260 дітях у віці від 12 до 15 років, що було погоджено педіатричним комітетом EMA (PDCO). Дослідження показало, що імунна відповідь на вакцину у цій групі була такою ж, як у людей від 16 до 25 років – зі 100-відсотковою ефективністю для запобігання COVID-19 (хоча справжній показник може становити від 75% до 100%).

Діти отримували вакцину або плацебо (фіктивну вакцину), при цьому не знаючи, що саме їм вводили. З 1 005 дітей, які отримали вакцину, COVID-19 не виявили ні в кого. А ось з 978 дітей, яким вводили плацебо, 16 захворіли на COVID-19.

У дітей спостерігали такі ж побічні реакції, як і серед підлітків від 16 років. Серед них – біль в місці ін’єкції, втома, головний біль, біль в м’язах і суглобах, озноб і жар. Ці реакції зазвичай були легкими або помірними й зникали протягом декількох днів після вакцинації.

ЄС став не першим, де дозволили вакцинувати дітей від 12 до 15 років. На початку травня такий дозвіл видав регулятор Канади, а через кілька днів – США.

Нагадаємо, дитяча інфекціоністка з Кривого Рогу з 40-річним стажем Світлана Куніцина розповіла в інтерв’ю ТСН.ua, чому не щеплюють дітей проти COVID-19 і чи потрібна вакцинація дітям. За її словами, це питання доволі етичне. Важливо мати розуміння стосовно ефективності вакцини – її здатності виробити імунітет та її безпеки – чи не викликає вона побічні явища.

lena lena

Recent Posts

Можливі ракетні удари на Великдень: Жданов відповів, чи треба виїжджати з міст

Можливі ракетні удари на Великдень: Жданов відповів, чи треба виїжджати з міст Росія здатна влаштувати…

56 хв. ago

“Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок”: повістки, ТЦК, мобілізація

"Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок": повістки, ТЦК, мобілізація В Україні тривають…

3 години ago

Статус “обмежено придатний” скасовують із 4 травня: що чекає на військовозобов’язаних, у яких він був

Статус "обмежено придатний" скасовують із 4 травня: що чекає на військовозобов'язаних, у яких він був…

5 години ago

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні Найближчим часом українські…

7 години ago

Це за один куб: газові компанії оприлюднили тарифи для населення на травень і до кінця року

Це за один куб: газові компанії оприлюднили тарифи для населення на травень і до кінця…

9 години ago

Синоптик здивував прогнозом на травень: якої погоди чекати українцям

Синоптик здивував прогнозом на травень: якої погоди чекати українцям Перша половина місяця буде прохолодною, навіть…

11 години ago

This website uses cookies.