Білорусь запроваджує плату за виїзд в Україну на одній з ділянок кордону
У Білорусі обласна рада депутатів Гомельської області, що межує з Україною, з 1 червня запроваджує місцевий збір за перетин кордону на виїзд транспортом. Аналогічне рішення прийняли й у Гродненській області, яка межує з Литвою і Польщею.
Про це повідомляє прес-служба Держприкордонкомітету Білорусі.
Таке рішення влада Білорусі пояснила “боротьбою з коронавірусною інфекцією”.
“Місцевий збір за перетин транспортними засобами державного кордону Республіки Білорусь при виїзді з країни спрямований на боротьбу з коронавірусною інфекцією. З 1 червня його введуть в Гомельській і Гродненській областях”, – йдеться в повідомленні.
Відзначається, що збір братимуть з транспортних, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 5 тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин. Сума збору з транспортних засобів не залежить від кількості пасажирів.
Збір для транспортних засобів до п’яти тонн встановлено в розмірі однієї базової величини – 29 білоруських рублів (приблизно 320 гривень). Його сплата здійснюється водієм транспортного засобу до перетину або при перетині кордону в пунктах пропуску.
“Збір сплачується до доходів відповідного обласного бюджету за місцем розташування пунктів пропуску через кордон. У разі сплати збору до обласного бюджету не за місцем розташування пункту пропуску, через який перетинається кордон, збір не є сплаченим”, – заявили у відомстві.
При цьому від сплати податку за наявності підтверджувальних документів звільняються:
- водії, що їдуть на похорон членів сім’ї та близьких родичів, а також ті, що супроводжуватимуть померлих для поховання учасники та інваліди “Великої Вітчизняної війни”;
- інваліди I і II груп, а також їх супроводжуючі;
- учасники ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.
- громадяни Білорусі, які виїжджають на лікування в санаторно-курортні установи.
Нагадаємо, у квітні, під час концентрації військ РФ біля кордонів України та на окупованих територіях, українські прикордонники на кордоні з Білоруссю були переведені на посилений режим несення служби. При цьому скупчень військ на цій ділянці українського кордону не спостерігалося.
Шукайте деталі в групі Facebook