Карантинні виплати ФОПам: механізм оформлення та отримання

Уряд України вводить програму підтримки фізичних осіб-підприємців (ФОПів) і найманих працівників, постраждалих від карантину. Опублікована інструкція з оформлення та отримання цих виплат.

Про це повідомляє Київська обласна державна адміністрація в Facebook.

Одноразова виплата в розмірі 8 тисяч гривень здійснюватиметься через портал “Дія” або відповідне мобільний додаток. Термін подачі заявки на виплату компенсації – протягом 30 днів з дати, коли в регіоні введено карантинні обмеження “червоної” зони.
Гарантовану допомогу у 8 тисяч гривень зможуть отримати наймані працівники юридичних осіб або ФОПів при наступних умовах:

Основний КВЕД (класифікатор видів економічної діяльності) належить до тих, стосовно кого прийняті карантинні заходи.
Організація, в якій працює співробітник, до введення карантину нарахувала ЄСВ (єдиний соціальний внесок) за попередній квартал.
Середня зарплата найманого працівника не перевищує 30 тисяч гривень в місяць.
Найманий працівник не працює в організації за сумісництвом.
ФОПи зможуть отримати одноразову допомогу якщо:

Первинний КВЕД відноситься до тих, стосовно кого введені карантинні заходи.
Підприємець зареєстрований більше 3 місяців.
Оплатив ЄСВ не менш, ніж за 6 місяців в 2020 році.
Якщо підприємець не є найманим працівником.
Заявку на отримання карантинних виплат можна подати після набрання чинності закону та схвалення урядом необхідних нормативно-правових актів для його реалізації. У кабміну є 10 днів на розробку профільних проектів, які вже готуються.

Нагадаємо, Верховна Рада 30 березня прийняла законопроект №5300 про допомоги бізнесу під час локдауна. Документ підтримали 312 нардепів. З бюджету планується виділити по 8 тисяч гривень. Місцеві влади можуть на свій розсуд додатково виплачувати понад цієї суми.

Зазначимо, спочатку для виплат малому і середньому бізнесу компенсацій за “червону” зону в Офісі президента пропонували використовувати механізм, який діяв у грудні 2020 року.

Читайте також  Польща скасувала обов’язковий карантин для українців: деталі

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело