Сон біля вікна і ногами до дверей можуть накликати біду: прикмети і повір’я

Сон біля вікна і ногами до дверей можуть накликати біду: прикмети і повір’я

Чому люди інколи довго не можуть заснути

Деколи люди всю ніч перевертаються з боку на бік і не можуть заснути до самого ранку, навіть попри сильно втому. Виявляється, цьому є пояснення.

Людський організм так влаштований, що ми не можемо заснути до тих пір, поки щось викликає почуття дискомфорту. У результаті людина ворушиться, шукаючи зручну позу. Найчастіші причини безсоння називає “Всеукраїнська асоціація пенсіонерів”.

Причини безсоння:
Сон ногами до дверей. Люди Сходу вважають, що уві сні життєва енергія з людини йде через двері під час сну. Схожі повір’я є й в інших народів. Стародавні слов’яни і скандинави вірили, що двері – це портал в інший світ. У такому разі душа може відправитися в подорож і заблукати в інших світах.

Цю заборону також пов’язують з тим, що ногами у двері виносять покійників. Однак психологи стверджують, що це не більше, ніж забобони. Щобільше, вони навіть рекомендують спати ногами до дверей, оскільки це дозволяє тримати їх в полі зору і зняти тривогу.

Не можна спати напроти дзеркала. Наші предки вважали, що в спальні дзеркал бути не повинно. За повір’ям якщо відображення сплячого потрапляє в дзеркало, буде біда.

Не можна ставити в спальні кімнатні рослини. Це науково доведений факт, адже вночі, коли немає сонячного світла, рослини навпаки – споживають кисень. Безсоння і головний біль можуть викликати також зрізані квіти у спальні.

Не можна спати головою до вікна. У давнину люди вважали, що через вікно в будинок заглядає нечиста сила, яка може проникнути в голову людині і заволодіти нею. Втім, цьому є більш логічне пояснення – протяг вночі може спровокувати застуду чи інші захворювання.

Читайте також  Трирічний син подруги лaється так, що вуха в’януть. Віддали в дитячий садок. Довго сперичалися, хто піде по дитину першого дн

Не можна спати при світлі. Це правило є медичною рекомендацією. Спати потрібно в повній темряві, в іншому випадку порушується нормальне вироблення гормону сну – мелатоніну. Спровокувати збій у виробленні гормону можуть навіть вуличні ліхтарі, які світять в вікно.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело