Помилки в приготуванні риби, які заважають створити ідеальне блюдо
Поширені помилки, які роблять в процесі приготування риби.
Кулінарія — тонке мистецтво, де важлива кожна деталь. Через одну безглузду помилку можна зіпсувати смак навіть найсвіжішої і делікатесної риби, інформує Ukr.Media.
Щоб казусу не сталося і блюдо вийшло ідеальним, запам’ятовуйте поширені помилки, які роблять в процесі приготування риби.
Користуватися неправильною сковородою
На сковороді з антипригарним покриттям складніше підтримувати стабільну температуру при смаженні.
У випадку з рибою пристосування для смаження з антипригарним покриттям краще відкласти. Скористайтеся чавунною або сталевою сковородою, щоб обсмажити блюдо до апетитною золотистої скоринки. Головний секрет — підтримувати стабільну температуру, чого дуже складно домогтися в посуді з тонкого матеріалу.
Не видалити надлишкову вологу
Перед обсмажуванням і маринуванням риби промокніть її паперовим рушником.
Перш ніж маринувати або обсмажувати рибу, промокніть її паперовим рушником, щоб видалити надлишки вологи. Якщо рідини залишиться забагато, вона не дасть спеціям проникнути в м’якуш і завадить утворенню красивої скоринки. Велика ймовірність, що страва вийде пухкою і прісною.
Погано розігріти сковороду
Важливо добре розігріти сковороду і прогріти масло, а лише потім викладати рибу.
Важливо правильно підготувати не лише рибу, але і посуд. Якщо після приготування блюдо прилипає до сковороди і погано знімається, пристосування для смаження було погано розігріте. Запам’ятовуйте правильний алгоритм. Гарненько розігрійте сковороду, далі налийте олію, щоб вийшла золотиста і хрустка скоринка. Зачекайте, поки олія добре прогріється і лише потім викладайте рибу. Якщо переживаєте, що блюдо вийде дуже жирним, після обсмажування викладіть шматочки на паперові серветки.
Дуже довго готувати
5-7 хвилин з кожного боку — оптимальний час для прожарювання риби.
Іноді потрібно витратити менше часу на приготування, щоб отримати кращий результат. Якщо обсмажувати рибу занадто довго, вона втратить всі соки і стане сухою. Рекомендуємо готувати страву швидко і на максимально розігрітій сковороді. Найкраще доводити рибу до стану, коли вона ущільнюється по краях, а в середині стає прозорою. Червону рибу готуйте до тих пір, поки на м’якоті не з’являться білі смуги (згорнувся білок).
Постійно перевертати
Краще не використовувати кулінарні щипці, щоб перевертати рибу, інакше можна розчавити м’якуш.
Обсмажуйте рибний стейк по 5-7 хвилин з кожного боку. Це оптимальний час для утворення скоринки з максимальним збереженням соковитості. Намагайтеся менше торкатися страви і не користуватися щипцями. Кухонним інструментом можна запросто розчавити рибний м’якуш і залишити її без соку. Щоб перевертати шматочки, використовуйте тонку лопатку або кілька вилок.
Смажити невідповідні види риби
Різновиди риби з ніжним м’якушем краще смажити в паніруванні або клярі.
Не кожний різновид хороший для обсмажування. Наприклад, жирна тріска буде набагато смачніше у відварному або тушкованому вигляді. А тілапію не слід маринувати. Дієтичну рибу найкраще обсмажувати в паніруванні або клярі, щоб не довести ніжний м’якуш до стану пюре. Якщо готуєте за рецептом, строго дотримуйтесь усіх вказівок і не міняйте різновид риби, інакше результат вийде непередбачуваним.
Очищати рибу від шкіри
Якщо не любите рибну шкіру, краще зняти її після приготування і залишити на тарілці, а не до.
Якщо ви не їсте шкіру, не варто знімати її перед приготуванням. Так ви позбавляєте рибу необхідного прошарку між нею і сковородою, який зберігає цілісність і смак м’якоті. Після приготування можна просто зняти скоринку і залишити її на тарілці, зате блюдо вийде що треба.
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
"Чудовий сюрприз для пенсіонерів наближається, пенсія зміниться раптово": цим літнім українцям готують несподіванку Окремі категорії…
Сніг, ожеледь і морози: в Україні серйозно зіпсується погода Упродовж тижня в багатьох регіонах України…
На українців чекають нові правила бронювання: що зміниться 1 грудня - Кабмін Для отримання такого…
"Почалася Третя світова": Валерій Залужний ошелешив заявою, що чекає Україну Від цього буквально кров холоне…
This website uses cookies.