Нещасний жабеня Пепе: в світі моди вибухнув антісімітскій скандал

Поганий жарт або політика: Zara випустили спідницю з неоднозначним мемом

Жабеня в сонцезахисних окулярах, зображене на джинсовій спідниці з нової колекції Zara “наквакав” скандал. На іспанський бренд посипалася критика з-за використання зображення жабеня Пепе на міні-спідниці.

Чому зелений жабеня підняв таку хвилю обурення?

Зображення на спідниці дуже нагадує мем “жабеня Пепе”, яке вперше з’явилося в серії коміксів “Boy’s Club” Мета Фари в 2006 році, а згодом став мемом. У 2008-році з’явився малюнок з коміксу, на якому Пепе заходить в туалет і стягує шорти до щиколоток. На питання одного “Навіщо так низько спускати шорти, якщо хочеш пописати”, жабеня відповідає “Thats feels good man” ( “Так набагато краще”). Ця фраза і задоволений вираз обличчя Пепе надалі і стали найпопулярнішим в мережі мемом, хоча слоган перекрутили на “Feels bad man” ( “Так собі відчуття, чувак”). Користувачі соцмереж зображували жабеня в образі Бетмена, співачки Кетті Перрі, але незабаром найпопулярнішим став мем жабеня-нациста або антисеміта зі свастикою на лобі.

У жовтні 2015 року в Твіттері майбутнього президента США з’явилося зображення жабеня в образі самого Дональда Трампа. Це викликало бурю обурення в мережі, а Хілларі Клінтон звинуватила Трампа у використанні антисемітського символу, і як зізнавалася потім, можливо, саме з цього він і здобув перемогу.

У вересні 2016 року американська неурядова організація “Антидефамаційна ліга” фактично прирівняла цю картину до свастики, назвавши її одним із символів ненависті, підкресливши при цьому, що спочатку зображення не носило антисемітський характер.

Як пише Vogue, компанія ZARA зняла спідницю з продажу і вибачилася за використання малюнка, який був невірно розтлумачений. Творець спідниці Маріо де Сантьяго стверджує, що розробив її дизайн ще чотири роки тому і на ньому зображений зовсім не жабеня Пепе. Збіг нібито виявилося випадковим.

Читайте також  Доповідь Мюллера про можливі зв'язки Трампа з Росією: правда по краплі

На жаль, це не перший скандал пов’язаний з Zara. У 2015 році вони випустили тільник, які нагадували тюремні роби в’язнів у концтаборах. Після величезної кількості скарг, компанія видалила товар. І це не кажучи про те, що компанію часто звинувачують у копіюванні ідей відомих люксових брендів.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -