У Китаї почали вакцинувати людей від коронавірусу

Десятки тисяч людей вже отримали щеплення від коронавірусу попри те, що безпеку та ефективність застосованої вакцини наразі ще не довели.

З липня китайці отримують експериментальну вакцину проти COVID-19, попри занепокоєння про її безпеку та ефективність, пише hromadske.ua

Китайські представники галузі охорони здоров’я заявляють, що майже знищили коронавірус, але хочуть забезпечити його неповернення.

Зокрема, член Національної комісії охорони здоров’я КНР Чжен Чжунвей заявив, що Китай отримав «розуміння та підтримку» Всесвітньої організації охорони здоров’я перед тим, як розпочати використання вакцини.

За його словами, деякі люди з професій «високого ризику», як-от медичний персонал передової лінії, мають право отримувати вакцину з 22 липня. Чжен також додав, що протягом клінічних випробувань не помітили серйозних побічних ефектів від застосування вакцини.

Що з вакцинами в Китаї?

У КНР наразі на різних стадіях випробувань перебувають принаймні вісім вакцин від коронавірусу. Вакцина від China National Biotec Group (CNBG), приміром, уже увійшла до третього етапу випробувань, коли її вводять тисячам людей разом із плацебо для перевірки дієвості й контролю за побічними ефектами.

Китай уже заявив, що в разі успіху розробки вакцини передусім надасть її азійським та африканським країнам, де наявні потужності для її додаткового масового виробництва. Схоже, так Пекін намагається конкурувати за сфери «коронавірусного впливу» з іншими країнами, як-от США чи Великою Британією, в яких окремі вакцини також вийшли на третій етап випробувань.

А що із вакцинами від коронавірусу у світі?

Наразі у світі розробляють понад 100 вакцин від коронавірусу. Жодна з них поки не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у найкращому випадку готова вакцина з’явиться до кінця 2020-го.

Читайте також  "Повістки будуть вручати в оселях українців, працівники ТЦК ввійдуть прямо в помешкання": мобілізація набирає обертів

До кінця 2021 року в межах програми міжнародного співробітництва, створеної під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), вчені планують виготовити щонайменше 2 мільярди доз вакцини від коронавірусу.

Єдиною наразі зареєстрованою у світі вакциною є російський «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії. Першу партію вакцини вже встигли випустити, а російська влада планує налагодити масове виробництво та імунізацію населення з осені 2020-го.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело