Кава переводить назад біологічний годинник організму

Міжнародна команда вчених з Гарвардської медичної школи (США), Кембриджського університету (Великобританія) і Колорадського університету в Боулдері (США) з’ясували несподівані наслідки вживання чашки ароматної кави після вечері.

Медики організували експеримент з участю п’яти осіб: за кілька годин до того часу, коли вони звичайно лягають спати, в першому випадку їм давали проковтнути таблетку, що містить кофеїн, а в другому — плацебо.

У ході спостережень з’ясувалося, що кофеїн діє приблизно так само, як яскраве світло, яке є одним з найбільш надійних інструментів для «переведення стрілок» біологічного годинника. Виявилося, що подвійний еспресо, випитий перед сном, переводить біологічний годинник приблизно на 40 хвилин назад.

Звичайно, вплив кофеїну на організм було вивчено давно, однак тепер вдалося з’ясувати, що він не тільки бадьорить і дозволяє пізніше лягти спати, але і в буквальному розумінні вводить в оману внутрішній годинник організму людини.

Крім того, кофеїн допомагає впоратися з негативним станом синдрому зміни часових поясів. Вчені з’ясували, що своєчасний прийом кави або напоїв, що містять кофеїн, сприяє швидкій адаптації до нового розкладу.

Читайте також  Природа геніальна: визначили, чому жіночий організм такий вередливий при виборі партнера

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -