Про проблеми з інтернетом, навчання в “червоній зоні” та збільшення фінансування розповів заступник Міністра освіти.
МОЗ разом із МОН надали свої рекомендації щодо навчання, харчування тощо з першого вересня, але як це буде реалізовуватися на місцях, залежить лише від адміністрації та батьків, — говорить в інтерв’ю для “AP news” заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.
Він розповів про важливі акценти та зміни в освіті. Так, за його словами, якщо вчителі з першого вересня будуть змушені працювати у дві зміни, то перед кабінетом Міністрів підійматиметься питання збільшення фінансування сфери освіти.
Оплата здійснюється не на рівні міністерства, а на рівні закладів освіти. Безумовно, в деяких випадках, ми повинні будемо збільшити кількість змін та годин, які допоможуть зменшити кількість учнів та студентів у приміщеннях. Тому перед Кабміном буде підніматися питання про збільшення фінансування. Побачимо, наскільки активно буде працювати наша економіка, щоб ці потреби задовольнити, — говорить заступник міністра.
Щодо навчання з 1 вересня Ігор Гарбарук акцентує увагу на тому, аби приміщення оброблялися належним чином, проходила якісна дезінфекція й антисептики були у кожному кабінеті.
На запитання про надання вчителям необхідного обладнання, ліцензійного програмного забезпечення для дистанційного формату навчання в “червоних зонах”, заступник міністра відповів так:
Україна постала перед декількома проблемами. З однієї сторони це епідеміологічні виклики, з іншої — природа дала про себе знати. До прикладу, ситуація на Західній Україні чи надто висока температура повітря на півдні — це виклики. Головне, щоб ми не розглядали ці ситуації з точки зору “що вдалося, а що ні”. Тому вже зараз ми говоримо, наприклад, про використання певних програмних забезпечень від Skype і Google. Усе це несподіваним є для усього світу, тому головне, які висновки буде зроблено.
Ігор Гарбарук також розповів, як МОН допомагає розв’язувати проблему з інтернетом в деяких регіонах. Він зазначив, що це питання будуть вирішувати з губернаторами.
Ми розуміємо, що існує низка проблем, які потрібно вирішувати. Але розв’язати їх можна у тісній співпраці. Зараз у нас не проста економічна ситуація, тому в повній мірі всі потреби задовольнити не можливо. Відповідно уряд буде працювати над цим, — додає заступник міністра.
Наостанок заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук поставив перед собою завдання зробити освіту найпріоритетнішою в країні:
Я взагалі вважаю, що освіта від дошкілля і до вишів має бути пріоритетом у формуванні державної політики. Саме освіта — основа економічного розвитку країни, тому вона потребує фінансування. І на рівні міністерства, і на рівні регіонів ми будемо робити все, аби зміни були постійними, систематичними і призводили до позитивних результатів, — підсумував він.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.