Якщо вчителі працюватимуть у дві зміни, то в Уряді підніматиметься питання дофінансування, — Ігор Гарбарук

Про проблеми з інтернетом, навчання в “червоній зоні” та збільшення фінансування розповів заступник Міністра освіти.

 


МОЗ разом із МОН надали свої рекомендації щодо навчання, харчування тощо з першого вересня, але як це буде реалізовуватися на місцях, залежить лише від адміністрації та батьків, — говорить в інтерв’ю для “AP news” заступник Міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук.

Він розповів про важливі акценти та зміни в освіті. Так, за його словами, якщо вчителі з першого вересня будуть змушені працювати у дві зміни, то перед кабінетом Міністрів підійматиметься питання збільшення фінансування сфери освіти.

Оплата здійснюється не на рівні міністерства, а на рівні закладів освіти. Безумовно, в деяких випадках, ми повинні будемо збільшити кількість змін та годин, які допоможуть зменшити кількість учнів та студентів у приміщеннях. Тому перед Кабміном буде підніматися питання про збільшення фінансування. Побачимо, наскільки активно буде працювати наша економіка, щоб ці потреби задовольнити, — говорить заступник міністра.

Щодо навчання з 1 вересня Ігор Гарбарук акцентує увагу на тому, аби приміщення оброблялися належним чином, проходила якісна дезінфекція й антисептики були у кожному кабінеті.

На запитання про надання вчителям необхідного обладнання, ліцензійного програмного забезпечення для дистанційного формату навчання в “червоних зонах”, заступник міністра відповів так:

Україна постала перед декількома проблемами. З однієї сторони це епідеміологічні виклики, з іншої — природа дала про себе знати. До прикладу, ситуація на Західній Україні чи надто висока температура повітря на півдні — це виклики. Головне, щоб ми не розглядали ці ситуації з точки зору “що вдалося, а що ні”. Тому вже зараз ми говоримо, наприклад, про використання певних програмних забезпечень від Skype і Google. Усе це несподіваним є для усього світу, тому головне, які висновки буде зроблено.

Читайте також  Ангел з мечем на Майдані та страшна розплата Путіна: астрологи розповіли, коли та чим завершиться війна

Ігор Гарбарук також розповів, як МОН допомагає розв’язувати проблему з інтернетом в деяких регіонах. Він зазначив, що це питання будуть вирішувати з губернаторами.

Ми розуміємо, що існує низка проблем, які потрібно вирішувати. Але розв’язати їх можна у тісній співпраці. Зараз у нас не проста економічна ситуація, тому в повній мірі всі потреби задовольнити не можливо. Відповідно уряд буде працювати над цим, — додає заступник міністра.

Наостанок заступник міністра освіти і науки України Ігор Гарбарук поставив перед собою завдання зробити освіту найпріоритетнішою в країні:

Я взагалі вважаю, що освіта від дошкілля і до вишів має бути пріоритетом у формуванні державної політики. Саме освіта — основа економічного розвитку країни, тому вона потребує фінансування. І на рівні міністерства, і на рівні регіонів ми будемо робити все, аби зміни були постійними, систематичними і призводили до позитивних результатів, — підсумував він.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело