Частину українців можуть позбавити соцдопомоги, а деякі послуги стануть платними: що відомо про нововведення

В Україні в рамках масштабної соціальної реформи створять Національну сервісну службу, яка надаватиме послуги з догляду за хворими, людям з інвалідністю, особам похилого віку та інші. Вона також здійснюватиме перевірку одержувачів допомоги і якщо виявить порушення, то допомогу можуть забрати й змусять повернути в бюджет.

Соціальна допомога

Як сказано в проєкті постанови, оприлюдненій на сайті Мінсоцполітики, частина послуг стане платною.
Правила надання соціальних послуг кардинально змінять. Новий орган перевірятиме всіх одержувачів пільг і допомоги від держави. Зокрема, якщо комісія вирішить, що допомогу витрачено не за призначенням, то її можуть і зовсім відібрати або змусять повернути в повному обсязі.

Перевірка соцвиплат.

Отже, новий орган контролюватиме:

законність надання державної допомоги, пільг, житлових субсидій та інших виплат, вироблених за кошт державного бюджету, соціальних послуг;

суму соціальних виплат, зокрема якщо допомога більша, ніж необхідно одержувачу, або надана з порушеннями;

питання щодо захисту прав дітей;

соціальну адаптацію осіб після ув’язнення;

проблеми домашнього насильства та торгівлі людьми;

питання, пов’язані з внутрішньо переміщеними особами;

соцзахист осіб із інвалідністю, чорнобильців, ветеранів, зокрема й грошові виплати для цих категорій громадян;

соціальну та професійну адаптацію колишніх військових.
Зокрема, згідно з постановою, буде створено територіальні центри. У їхньому переліку послуг такі:

догляд вдома;

соціальна адаптація;

представництво інтересів;

екстрене втручання,

хоспісна допомога.

Такі послуги можуть надаватися людям з інвалідністю, особам похилого віку, пацієнтам із невиліковними хворобами, психічно хворим, дітям тощо. З територіальним центром потрібно буде укладати договір.

Безкоштовно такі послуги матимуть право отримати тільки люди з інвалідністю першої групи та діти з інвалідністю. Всім іншим доведеться платити. Безплатно можна буде отримати тільки консультацію, представництво інтересів і кризове втручання. Для надання інших послуг за кошт бюджету всі одержувачі повинні будуть пройти перевірку. Якщо сукупний місячний дохід сім’ї менший за два прожиткові мінімуми – 4236 грн, то допомогу нададуть безкоштовно.

Читайте також  В Україні хочуть ввести новий транспортний податок, який призведе до підвищення цін на бензин і автогаз

Зазначимо, що платними будуть послуги для тих, чий дохід перевищує чотири прожиткові мінімуми – 8472 грн. Також припиняється надання безкоштовних послуг навіть тим, хто має на них право, якщо людина, наприклад, продасть або заповість квартиру. В окремих випадках оплатити послуги для громадян зможе місцева влада.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело