28 травня – Вознесіння Господнє: що це за свято, традиції та що не можна робити у цей день

Свято Вознесіння не має фіксованої дати, тому його відзначають щороку у четвер шостого тижня після Великодня. Річ у тім, що число 40 не ділиться на 7 без залишку, тому дата відзначення Вознесіння припадає тільки на четвер.

У Євангелії стверджується, що Ісус “піднявся і зник у хмарі” неподалік від Віфанії на горі Оливній. Після цього син Божий почав являтися своїм учням, пише УНІАН.

Свято Вознесіння Господнього християни відзначають, щоб вшанувати Ісуса уже як того, хто подолав смерть і “підготував місце” у раю для всіх безгрішних. Вознесіння Господнє – свято, що переконує Церкву в розумінні Богом становища людей, тому християни можуть сміливо приходити до Нього зі своїми молитвами.

Що не можна робити сьогодні

Духівництво дає поради, як святкувати Вознесіння Господнє.

Найкраще – присвятити цей час тихій молитві і згадці про жертву Христа заради людей.

У цей день українці традиційно відвідували церкву, ставили свічки за померлих родичів і просили пробачення за завдану кривду сусідам і рідним.

Увечері сім’ї сідали за скромну вечерю без надлишку жирної та калорійної їжі, аби таким чином віддати шану Спасителю. Одну тарілку залишали пустою. За повір’ями, у ніч на п’ятницю духи родичів спускалися на землю грішників і пригощалися їхніми наїдками. Втім, в цей день також важливо остерігатися злих тіней.

Колись наші предки задля цього навіть вигадували різні пастки із солі й часнику. Пізніше церква це робити заборонила, оскільки визнала його язичницькі коріння.

Прикмети свята

Якщо у день Вознесіння Христового співатимуть пташки, наступний тиждень буде теплим, без неспокійного вітру.

У цей день не треба займатися важкою працею.

За народними повір’ями, порушників цієї заборони чекатимуть невдовзі лиха типу стихій і неврожаю.

Читайте також  Сьогодні День спонтанного прояву доброти

Гарна погода на Вознесіння – дощове літо, погана погода – до спеки.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело