Сенцов ошелешив заявою про Українців: всього тиждень на волі і тут таке

Звільнений бранець Кремля Олег Сенцов зробив перші висновки про те, як змінилась Україна та українці за понад 5 років його російського полону.

Перші думки український режисер висловив через трохи більше, ніж тиждень після повернення. Про них він написав на своїй фейсбук-сторінці. Сенцов зазначив, що йому, “як людині, що прибула на машині часу з 2014 року”, цікаво було оцінити зміни у країні та людях.

Тиждень, звісно, дуже короткий термін, але я встиг багато де побувати і багато з ким поспілкуватись. Попередніх висновків поки два:

1. Змін за 5 років не так багато, як я очікував. 2. Всі воюють зі всіма,– написав він.

Сенцов наголосив: “Це все дуже засмучує”.

“Як можна ворогувати один з одним, якщо у нас є Путін? Але надії на краще я все одно не втрачаю”, – додав український режисер.

Як відомо, Олег Сенцов разом із 24 захопленими Росією моряками та 10 в’язнями Кремля повернувся до України 7 вересня у межах обміну з Росією. Обмін полоненими відбувся 7 вересня.

Обмін відбувся за схемою “35 на 35”. Невдовзі після повернення Олег Сенцов та Олександр Кольченко дали першу пресконференцію.

До слова, Сенцов показав єдине фото, зроблене у російській в’язниці.

Знімку вже понад 3 роки. Він зроблений наприкінці грудня 2015 року. На фото Сенцов позує з тією самою банкою, яку передав президенту Зеленському на Форумі YES.

Річ у тім, що за ґратами в Росії колишній бранець Кремля обклеїв синьою і жовтою смужками металеву банку з-під чаю і написав на ній “Слава Україні!”. Усі п’ять років у в’язниці ця банка була з ним.

Це неабияк дратувало тюремників, її постійно забирали в Сенцова, відривали прапор, топтали. Але ця банка символізувала його маленьку боротьбу. Сенцов віддав її президенту Зеленському і попросив наповнити по вінця нагрудними значками усіх звільнених із російського полону бранців.

Читайте також  Як же це цинічно! Сенцов звернувся до українців після привітання Зеленського… Його жорстко поставили на місце

Світлину із символічною банкою у російській тюрмі Сенцов оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці.

“Ув’язненим не можна мати ні телефони, ні інтернет. Хоча є такі в’язниці, де подібні заборонені предмети присутні. Але я в подібних місцях бував вкрай рідко, лише проїздом по етапу. В основному я сидів в максимально ізольованих, сумних закладах, де про подібні речі ніхто не думав”, – написав звільнений політв’язень.

Він додав: коли мав можливість вийти на зв’язок із рідними, то відразу давав про себе знати, казав, що живий і уточнював, куди тюремники везуть його далі.

Ця фотографія – єдина, зроблена у в’язниці. Пощастило її зробити і переслати своїм. На ній я напередодні Нового 2016 року,– уточнив Сенцов.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -