Ознаки насильства в спілкування, від якого слід тікати

Мати друзів та приятелів, яких знаєш уже багато років — це безумовно приємно. А інколи й нові друзі на роботі чи в компанії з’являються так швидко, що й не встигаєш помітити, як ви кожні вихідні проводите разом. Що вже й казати про романтичні стосунки, коли людина постійно знаходиться поряд. Та прив’язаність до людей інколи змушує закривати очі на те, що спілкування шкодить самооцінці та адекватному сприйняттю реальності.

 

Усі ознаки насильства в спілкуванні здаються незначними і приписуються до складного характеру. Але насправді, певна поведінка друга чи партнера може вплинути на якість життя загалом. Так, вплинути може на краще, але може й навпаки. Щоби цього не сталось, слід уникати токсичного спілкування. А виявити його можна ось за такими ознаками:

Людина применшує ваші проблеми
Коли тобі погано — завжди хочеться мати в друзях підтримку, розраду, поради. Але інколи так стається, що замість розради отримуєш применшення своїх проблем. Не завжди люди роблять це свідомо, але після висловлення своїх хвилювань можна почути: «Нічого страшного не сталось, переживеш» чи «У людей гірше буває, це дрібниці», «Не переймайся, я б на таке навіть уваги не звертав». Оскільки співрозмовник не завжди розуміє, що такі відповіді шкодять, не треба одразу від нього тікати. Достатньо спочатку пояснити, чому не слід так відповідати й чому вам важливо отримувати підтримку.

Людина перетворює себе на жертву
У конфліктних ситуаціях деякі люди одразу намагаються зайняти позицію жертви. Навіть коли тиск відбувається саме з її сторони. Вона може дзвонити по 10 разів на день, обзивали лайливими словами, погрожувати та кричати, а потім вдати із себе жертву: «Ось дивись, до чого ти мене довів» чи «Я через тебе не можу себе контролювати». Насправді, у такій поведінці немає вашої провини, а лиш ця людина відповідає за свої вчинки.

Читайте також  Електричними дротами, гвалтують жінок і чоловіків у борделях: стали відомі жахи катувань у “ДНР”

Забирає весь вільний час

Відмовитись провести хоча б один вечір разом — значить побачити образи, роздратування, створити конфлікт. Частіш за все таке відбувається в романтичних стосунках. Один із партнерів повністю контролює іншого, вони разом ходять на вечірки, у кіно, гуляти з друзями, у магазин тощо. А щоби піти кудись окремо — треба довго пояснювати, відпрошуватись, отримувати дозвіл «якщо причина вагома». Таке обмеження відбувається через невпевненість цієї людини, але подібні проблеми слід вирішувати, а не приймати як норму.

Критикує всі ваші дії
Це може приймати різні форми, навіть жартівливі, але в кожному судженні завжди ховається критика. Стосовно нової зачіски, вибору страви на вечерю, рішення в роботі, смаків у кіно чи музиці. У захопленнях та мріях. Виявляється, що ваші мрії не серйозні, у захопленнях ще далеко до майстра, а смаку зовсім немає. Здавалося б, чому з вами досі спілкуються, якщо все не так? Насправді, це ви маєте задуматись про те, щоби перестати спілкуватись із людиною, яка постійно занижує вашу самооцінку.

Створює конфлікти з нічого
Деякі люди полюбляють з’ясовувати відносини. Навіть коли причин для конфлікту немає — вони його вигадають. Завжди хтось проти них у змові, десь існує несправедливість, ви неправильно відповіли чи подивились. У конфліктах завжди присутні крики, сльози, образи, гучні заяви та погрози припинити спілкування. Потім же відбувається примирення — і так по колу. Насправді, причин для конфлікту немає, а є потреба конфліктувати. Якщо ви не з таких людей, а подібні ситуації лиш пригнічують, потрібно встановити межі в спілкуванні з любителями драми.

Як правильно обмежити себе від небажаного спілкування?

Буває так, що людина просто з’явилася поруч і ви вже почали проводити час разом, чи бачитеся щодня на роботі. Але ви розумієте, що щось йде не так: після розмов відчуваєте напругу та втому, засмучуєтеся й почуваєтесь пригніченим, невпевненим. Тоді слід звести до мінімуму контактування з токсичною людиною.

Читайте також  В Чернівецькій області над дитиною намагалися провести розпусні дії

Встановіть свої межі, не погоджуйтесь проводити вільний час разом. Пам’ятайте, що відмовлятись і казати тверде ні — це нормально. Коли людина ображається на відмову — вона, знову ж таки, тисне на вас, приймаючи роль жертви. Ви не зобов’язані шукати «відмазки» чи брехати, викручуватись, щоби не проводити час разом. І цілком адекватна реакція — просто відмовитись, чесно сказавши про відсутність бажання, або, навіть нічого не пояснюючи.

Не слід вдаватися до грубощів, сваритися чи в чомусь звинувачувати людину. Також, не слід намагатись її виправити чи змінити, якщо зауваження щодо неприйнятної поведінки не подіяли. У такому випадку — це лиш призведе до драм та з’ясування відносин. Просто побажайте всього найкращого та оточуйте себе лише людьми, які будують здорові відносини. З взаємоповагою, підтримкою та дотриманням особистих кордонів кожного.

Шукайте деталі в групі Facebook


-