Поліція арештувала 15 людей, серед них можуть бути ті, хто причетний до вбивства дівчини.
Нусрат Джахан Рафі облили гасом і підпалили в її школі в Бангладеш. За два тижні до цього вона поскаржилася на домагання з боку директора.
Її відчайдушна рішучість та відвага, з якими вона виступила проти сексуального насильства, її смерть через п’ять днів після підпалу, все, що сталося, об’єднало жителів Бангладеш і привернуло увагу до вразливості жертв сексуальних домагань в цій консервативній країні, пише ВВС Україна.
Нусрат було лише 19 років. Вона родом з Фені, невеликого містечка на південь від Дакки. Навчалася дівчина в релігійній школі (медресе).
27 березня вона розповіла, що директор школи запросив її до свого кабінету і кілька разів без її згоди доторкнувся до неї.
Багато дівчат та молодих жінок в Бангладеш змушені мовчати про пережите насильство або жорстоке поводження, побоюючись нерозуміння близьких та суспільства. З Нусрат було інакше: її підтримала родина, й вона того ж дня пішла до поліції.
Вона подала заяву. Але замість допомоги офіцер, поки вона розповідала про пережите, знімав її на мобільний телефон.
На кадрах Нусрат плаче. Помітно, що дівчина налякана і розгублена. Цей відеозапис згодом передали місцевим ЗМІ, він швидко поширився соцмережами.
Нусрат – з маленького містечка, консервативної релігійної родини, відвідувала релігійну школу. Все це означало, що після заяви про насильство її будуть звинувачувати, засуджувати і навіть намагатися завдати фізичної шкоди. Так і сталося.
27 березня, після заяви дівчини, директора школи заарештували. На вулиці зібрався натовп, який звинувачував в усьому Нусрат і вимагав звільнити директора.
Члени її родини говорять, що вони усвідомлювали, що Нусрат може загрожувати небезпека.
Проте 6 квітня, через 11 днів після події, Нусрат пішла у школу складати іспити.
Її брат Макмудул Хасан розповів, що супроводжував її і хотів увійти разом з нею в будівлю, але його не пустили.
“Я відвіз мою сестру до школи і намагався увійти, але мене зупинили і не дали увійти разом з нею. Якби мене не зупинили, нічого подібного б не сталося”, – переконаний він.
У школі якісь дівчата попросили Нусрат піднятися на дах – мовляв, там б’ють її подругу. На даху її обступили четверо або п’ятеро людей в паранджі і зажадали забрати заяву проти директора школи. Коли вона відмовилася, її облили гасом і підпалили.
Слідство припускає, що вбивці хотіли, щоб підпал виглядав як самогубство. Але Нусрат, у якої опіки становили 80% тіла, відправили до лікарні. До смерті вона встигла розповісти, що з нею сталося.
Представник поліції Банай Кумар Мажумдер розповів, що один з убивць прикривав її голову руками. Тому голова не постраждала, на ній немає опіків.
Місцеві лікарі були безсилі допомогти дівчині, її повезли до Дакки. Розуміючи, що вона може померти, Нусрат записала заяву на мобільний телефон брата.
“Вчитель чіпав мене, я буду боротися з цим злочином до мого останнього подиху”, – сказала вона.
Вона також сказала, що впізнала у своїх убивцях студентів медресе.
10 квітня Нусрат померла. На її похорон у Фені приїхали тисячі людей.
Поліція арештувала 15 людей, серед них можуть бути ті, хто причетний до вбивства дівчини.
Директор школи досі під арештом. Поліцейського, який знімав Нусрат на відео, зняли з посади і перевели в інший відділ.
Прем’єр-міністр Бангладеш Шейх Хасина зустрілася з родиною Нусрат і пообіцяла, що всі винні в загибелі дівчини будуть покарані.
Загибель Нусрат викликала бурхливу реакцію жителів країни.
У 2009 році Верховний суд країни ухвалив постанову про встановлення у всіх навчальних закладах поштових скриньок для прийому скарг учнів на сексуальні домагання, але далеко не всі підтримали цю ініціативу. Активісти зараз вимагають виконання наказу суду.
Лише за минулий рік в Бангладеш, за даними місцевої групи із захисту жіночих прав, було 940 зґвалтувань, але реальна їх кількість є набагато більшою, бо жінки бояться говорити про них, знаючи, що зазнають осуду з боку суспільства та родини.
Шукайте деталі в групі Facebook