Наразі оприлюднили проект порядку виплати компенсації, в обговоренні і внесенні змін до нього можуть взяти участь всі охочі.
На сайті Міністерства соціальної політики оприлюднено проект документу Про порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня». Обговорення проекту, в якому можна взяти участь на сайті Міністерства, триває до 28 грудня.
У проекті пропонується виплачувати компенсацію у вигляді щомісячної адресної допомоги батькам у розмірі одного прожиткового мінімуму (з 1 січня 2019 року це 1626 грн). Гроші перераховуватимуть на картку одного з батьків дитини наступного після оплати ним праці няні місяця. Стосунки батьків і няні ґрунтуються на офіційно укладеному між ними договорі.
«Істотними умовами договору про догляд за дитиною до трьох років є назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін та інші умови, які сторони визнають істотними», – зазначено в документі.
В Уряді пропонують наступний механізм для оформлення відшкодування послуги «муніципальна няня»: потрібно прийти у відділ соцзахисту за місцем проживання, принести копію офіційно укладеного з нянею договору, документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку), свій паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання компенсації. Опікуни мають принести рішення відповідного органу місцевого самоврядування про встановлення опіки.
Подати документи потрібно протягом місяця з моменту укладання угоди з нянею, потому щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Це, кажуть в Уряді, можна буде робити в управлінні соцзахисту або електронною поштою, або в інший зручний спосіб. Рішення про нарахування компенсації ухвалюється протягом 10 днів з моменту подання документів, а нарахування – ще через три дні.
У проекті наголошується, що органи соцзахисту залишають за собою право перевірити в державних реєстрах інформацію про няню. Няня має бути або ФОПом (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91), або юридичною особою, яка надає послуги догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10).
Виплату, за задумом урядовців, можуть отримувати батьки або опікуни дитини – громадяни України або іноземці, або особи без громадянства, які мають відповідні документи. Гроші нараховуються на кожну дитину, з якою займається няня.
«Компенсація послуги „муніципальна няня” не надається батькам, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства», – ідеться в проекті постанови КМУ.
Компенсація виплачуватиметься протягом періоду, на який укладено договір з нянею. У випадку його розірвання, отримувач компенсації повинен поінформувати про це органи соцзахисту протягом одного дня. Виплата компенсації може бути поновлена наступного після укладання нового договору місяця. Зі зростанням прожиткового мінімуму сума компенсації перераховуватиметься автоматично. Якщо ж з’ясується, що отримувач компенсації незаконно користувався виплатами і приховав якусь інформацію від відповідних органів, то йому доведеться повернути ці гроші державі.
«Компенсація послуги „муніципальна няня” проводиться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Місцеві органи з питань соціального захисту населення формують і зберігають протягом п’яти років особові справи отримувачів компенсації „муніципальна няня”. Рішення місцевого органу з питань соціального захисту населення про відмову у призначенні компенсації послуги „муніципальна няня” може бути оскаржене в судовому порядку», – ідеться в проекті документу.
Додамо, у Міністерстві зазначають, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину віком до трьох років і виплачуватиметься окремо за бажанням і потребою батьків.
Обговорення проекту триватиме до 28 грудня, тож усі охочі можуть запропонувати свої зміни до нього. Для цього потрібно зареєструватись на сайті Мінсоцполітики.
Шукайте деталі в групі Facebook