Команда японських дослідників навчилась витирати з пам’яті мишей негативні спогади. В майбутньому це може допомогти у лікуванні пацієнтів з різноманітними розладами.
Вчені з Національного університету Тоями зуміли використати лазер, щоб корегувати спогади. Вдалий експеримент був проведений на мишах. Спочатку в них створили неприємні спогади. Кожен раз, коли миша пила воду з сахарином, вона отримувала ін’єкцію хлориду літію, що викликала нудоту. Потім піддослідних привчили до того, що після певного звуку слідує удар струму. У миші виробився рефлекс: чуючи звук, вона завмирала. Далі вчені вмикали той же звук, коли миша починала пити солодку воду. В результаті вона навчилась автоматично завмирати, як тільки починала пити.
Після цього дослідники перейшли до роз’єднання цих спогадів. Для цього вчені використовували відкриття оптогенетики – напрямку, в якому світло задіюють для того, щоб активувати або деактивувати певні ділянки мозку. Включаючи і відключаючи за допомогою лазера певні нейрони в голові миші, вчені домоглися того, що вона більше не завмирала, доторкаючись до води, при цьому продовжувала робити це, коли чула звук. Тобто миша позбулась неприємних спогадів про прив’язку звуку до води.
За словами японських дослідників, в майбутньому це відкриття може мати велике значення для багатьох людей. Завдяки розвитку таких коригуючих технологій лікування пацієнтів з різноманітними посттравматичними розладами буде набагато більш ефективним, адже можна буде розірвати спогади з негативним переживанням.
Шукайте деталі в групі Facebook