Благовіщення 2018: що не можна робити, як і коли святкувати

Благовіщення християни святкують кожного року 7 квітня. Архангел Гавриїл був посланий Богом в місто Назарет до Пресвятої Діви Марії і повідомив, що Господь обрав її бути Матір’ю Божою. Ангел з’явився в будинок праведного Іосифа, коли Марія читала Священне Писання, і сказав: “Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жонами”. Далі ангел повідомив, що Марія наpодить сина і має назвати його Ісусом. Марія відповіла, що вона раба Господня і хай буде так, як хоче Бог.

Слово “Благовіщення” означає добру, радісну звістку про те, що почалось звільнення роду людського від гріха і вічної смepті.

Благовіщення 2018 в Україні: дата свята. Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з 12 найголовніших свят православної церкви, дата якого не змінюється. За юліанським стилем свято відзначається щорічно 7 квітня. У 2018 році Благовіщення випадає в останній день Страсного тижня – в суботу перед Великоднем.

Традиції Благовіщення 2018 в Україні. Свято Благовіщення традиційно починається з церковної служби, на яку звичайно йдуть цілими родинами. Після літургії в храмі зазвичай освячують проскури. За старих часів благовіщенські проскури зберігали за образами й використовували як цілющі засоби від лихоманки. Господарі в цей день випускають із хлівів тварин, щоб чули весну. Також незаміжні дівчата біля храмів танцюють перший весняний хоровід – “кривий танець”.

Згідно з віруванням, на Благовіщення не можна важко працювати, вбuвати тварин, веселитися і проводити гучні забави, проте, якщо свято випадає в період Великоднього посту, то він у цей день частково послаблюється.

Головні прикмети на Благовіщення пов’язані із забороною будь-що робити в цей день. Є прислів’я, що на Благовіщення “пташка гнізда не в’є, дівка коси не плете”, тобто всяка робота вважається гріхом.

Читайте також  Їй моляться коли “болить душа”: сьогодні святкування ікони Божої Матері “Споручниця грішних”

У Благовіщення не можна нічого віддавати з дому, особливо позичати кому-небудь гроші. Вважається, що так можна віддати своє здоров’я й благополуччя.

У Благовіщення не можна стригтися, фарбувати й навіть зачісувати волосся. Люди думали, що цим можна “заплутати” свою долю. З цієї ж причини заборонялося шити й в’язати.

На який день тижня випадає 7 квітня, у той день протягом усього року не можна починати нових справ.

Народні прикмети на Благовіщення 2018 в Україні

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Проте якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.

Якщо на небі не вдалося порахувати жодної ластівки, значить, весна буде холодна і ще не скоро почне теплішати.

Якщо на Благовіщення буде гарна погода – буде гарний врожай.

Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.

Гроза в день і вечір Благовіщення свідчить, що в цьому році буде дуже багато горіхів

А ось якщо буде падатиме невеликий дощ, то восени буде дуже багатий урожай грибів.

Шукайте деталі в групі Facebook


-