Поради: як довгий час зберігати ялинку свіжою

Якщо ви купите вже хвoрe або зaсuхaюче деревце, то вже ніякі способи зберегти дерево не допоможуть. Тому поставтеся до процесу вибору новорічного дерева вкрай серйозно, пише “Сегодня”.

Запам’ятайте, що здoрoвa ялинка виділяє відчутний хвойний запах (особливо чітко пахнуть верхівка і кінці гілок). При цьому гілки повинні бути пружними, а не ламкими. Голки – темно-зеленими і кoлючими, і навіть якщо вони в деяких місцях стали бляклими або пожовкли (або отримали коричневий відтінок) – купувати ялинку не варто.

Перед тим, як встановлювати, найкраще залишити дерево на 2-3 дні на холоді, або занурте кінець стовбура дерева в ємність, наповнену водою і гліцерином (2-3 ложки гліцерину на 10 літрів води).

Перед встановленням ялинки необхідно зрізати кору у нижній частині на 8-10 сантиметрів. Таким чином ви відкриєте свіжі пори дерева, що допоможе ялинці простояти довше.

Ялинку найкраще встановлювати в чистий пісок. Насипте пісок у відро і вилийте в нього один літр води, змішаної з невеликою кількістю гліцерину або желатину.

Нижню частину стовбура (близько 20 см) необхідно звільнити від гілочок.

Якщо для встановлення ялинки ви використовуєте спеціальну підставку, в яку входить мало води, то краще обернути місце зрізу ганчіркою, яка змочена спеціальним розчином.

Для цого візьміть дві столові ложки одеколону “Потрійний” і столову ложку гліцерину на один літр води. Через 10 днів необхідно буде зробити нову суміш, а ще через 10 днів ганчірку потрібно змочити простою чистою водою.

Якщо ви встановлюєте ялинку в ємність, то дайте їй час побути в такій воді, яка попередньо відстоялася від хлору, а потім додайте у воду речовини, що допомагають дереву довше залишатися живим: тaблeткu aспiрuну, дрібку солі, ложку цукру.

Читайте також  В Україні збільшили пенсійний вік: хто отримає пенсію тільки після 65 років

І не забувайте слідкувати за рівнем води. У міру випаровування її треба доливати.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -