Марина Данилюк: Лексика Гройсмана – лексика гопника на вокзалі Вапнярки

Поясніть хто-небудь Гройсману, що лексика «я вам покажу управління державою», «розгоню», «будемо карати тих, хто не зробить 3200 гривень» − лексика не прем’єра, а гопника на вокзалі Вапнярки.

Повернемось у кінець жовтня, коли Гройсман уперше заговорив про 3200 гривень мінімальної зарплати. Чи були якісь доступні економічні заяви, звідки взяли цю суму, і чому саме її? Ні.

Ось, як коментував сам Гройсман: «Уряд абсолютно професійно підійшов до питання збільшення мінімальної зарплати з 1 600 гривень до 3 200 гривень. І це тільки перший крок. І цей крок відбудеться за рахунок справедливої оцінки праці працівників, за рахунок детінізації, за рахунок справедливості, яку ми відновлюємо, враховуючи економічну ситуацію в країні і можливості державного бюджету».

Його міністр соціальної політики, вінницький товариш Рева: «Гроші планується взяти з економіки України. Жодним чином не планується зростання грошової маси через її друкування, жодним чином не планується під це залучення іноземних кредитних ресурсів».

Міністр фінансів Данилюк: «Тільки за рахунок виведення зарплат із тіні. Понад 2,5 млн осіб у приватному секторі отримають збільшену зарплату в 3200 гривень, і це призведе до того, що будуть сплачуватися додаткові податки в бюджет, до Пенсійного фонду та місцевих бюджетів».

Далі ситуація відродження довіри «держава-підприємець», «підприємець-держава» відбувалось наступним чином: у грудні ухвалили закон, який змінив оподаткування для ФОП. По факту, бізнес загнали в ще більшу тінізацію, збільшивши ЄСВ удвічі.

Однак Гройсман має якусь свою окрему унікальну думку на закони економіки і пропонує нещасних роботодавців, які не виходять на 3200 гривень «карати».

До відома прем’єр-міністра розміри зарплат залежать не від погроз і тиску, а від умов, які створив уряд для функціонування бізнесу. Не від забаганок, а від зменшення фіскального тиску, полегшення умов роботи підприємців. Однак останні три місяці їх або лякають, або погрожують, або запроваджують нові податки. Такими темпами Гройсман скоро власноруч звільнятиме бізнесменів-порушників і вводитиме пряме президентське правління, щоб точно вийти на 3200) Я би назвала цю модель «економічне БДСМ».

Читайте також  В українських школах вводять новий предмет

Шукайте деталі в групі Facebook


Інформує -