Розшук і затримання військовозобов’язаних: з’явилося роз’яснення щодо прав ТЦК
Розшук і затримання військовозобов’язаних проводяться з метою складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
Повідомляє Главред.
Під час мобілізації в Україні в розшуку можуть опинитися чоловіки, які не з’явилися в ТЦК за повісткою, не стали на військовий облік, ухиляються від проходження військово-лікарської комісії або призову на військову службу.
Якщо такі порушення буде виявлено, то працівники військкоматів їх фіксують і надсилають звернення до поліції з метою розшуку таких осіб, пояснили
юристи.Зазначається, що розшук і затримання військовозобов’язаних здійснюються з метою складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення. Утім, такий протокол може складатися тільки за фізичної присутності порушника в приміщенні ТЦК і СП.
Відмітку про порушення правил військового обліку знімають у ТЦК після звернення до органів поліції щодо відсутності підстав для затримання військовозобов’язаного. Наразі в Україні існує єдиний механізм зняття такого розшуку через складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення.
Зняття з розшуку складається з декількох етапів:
- особисте прибуття військовозобов’язаного до районного ТЦК і СП, що подав у розшук;
- складання протоколу про вчинення адміністративного правопорушення за ст.210 або 210-1 КУпАП;
- розгляд адміністративної справи;
- винесення постанови про притягнення до адміністративної відповідальності або закриття справи;
- сплата грошового штрафу або оскарження постанови до суду.
Фахівці зазначають, що в більшості випадків зняти розшук дистанційно неможливо. Лише в разі, якщо відмітка в реєстрі була проставлена випадково, а військовозобов’язаний не вчиняв порушень, працівники ТЦК погоджуються прибрати відмітку про розшук.
Шукайте деталі в групі Facebook