Найгірший прогноз збувається: українців попередили про курс долара
Економіст радить не забувати про те, що заощадження у гривні – не така вже й погана ідея.
Інформує «Znaj.ua».
До кінця 2025 року в Україні середній курс долара, найімовірніше, буде таким, яким його заклали у підрахунках держбюджету – приблизно 45 грн за “зелений”. Проте середній рівень на початок року – трохи вищий за 42 грн/дол., до кінця року може досягати 47 грн за долар.
Втім, навіть за такого курсу скуповувати валюту для збереження заощаджень буде невигідно.
Про це заявив директор “Економічного дискусійного клубу” Олег Пєндзін.
“Який курс у нас з вами буде на кінець року? Ймовірно, він відповідатиме цифрам макроекономічного прогнозу, які закладені до держбюджету. Середньорічний курс, закладений до бюджету, – 45 грн. Тобто якщо ми з вами пам’ятаємо арифметику початкової школи, то середньорічний курс означає, що починати рік ми на курсі 42+, а закінчувати – на курсі 47,5 умовно, під 48 – щоби вийти на середньорічний 45+”, – підрахував економіст.
При цьому він не рекомендує українцям масово “запасатися” іноземною валютою як інструмент для збереження та збільшення заощаджень. Справа в тому, що гривневі інвестиції все одно залишаються вигіднішими.
“Рахуйте рівень прибутковості… Якщо ми приблизно уявляємо, що після 42+ курс буде 47+, це менше, ніж ті 15%, які держава дає за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП)… Уявіть, я сьогодні вкладаю в ОВДП, за рік я отримую на 15% більше. Я беру умовний майбутній курс 47,5 грн/дол. наприклад, 42,8 грн/дол. І ось я сьогодні маю 1 гривню в ОВДП та 1 гривню в доларі. Через рік гривня в доларі коштуватиме 47,5, а гривня в ОВДП дасть мені 15% доходу. Чи залишати у гривні з огляду на те, що вона зросте на 15%? Чи залишати в доларі з огляду на те, що він зросте на 12%? Виходячи з цього і слід ухвалювати рішення, що краще”, – пояснив Пензін.
Він також звернув увагу українців на те, що вартість долара є лише припущенням. Втім, як і фінальна доходність ОВДП.
“І те, й інше – це припущення… Вважаємо, що все буде плюс-мінус так, як зараз, з тими ж невдачами, проблемами, тоді ця стратегія вам покаже прибутковість. Будь-який “чорний лебідь” (несподіваний фактор впливу, що не прогнозується) на ринки. – ред.) може все дуже сильно поміняти”, – попередив економіст.
Шукайте деталі в групі Facebook