Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют

Трамп почав підготовку до тарифних війн, що означає сильніший долар. На результати виборів президента США долар відреагував зміцненням. А як будуть розвиватися події далі?

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 22 листопада, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 41,2533 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 43,5635 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

Агресія росії проти України оголила невідповідність реаліям міжнародних інституцій, створених для підтримки світового демократичного порядку. Позначилося це і світовому фінансовому ринку.

Протистояння США-Китай, посилення регіональних економічних груп, багато в чому орієнтованих на різних країн-лідерів (Євросоюз, БРІКС та інші), а також кінець епохи глобалізації (яскравою ознакою якого став вихід Великобританії з ЄС) позначалися на поведінці пари євро/долар.

Співвідношення цієї пари практично завжди, як лакмусовий папір, показувало реальний стан двох із трьох провідних економік світу — США та ЄС. Третя з найбільших економік, Китай, з його валютою юанем через свою специфіку, часткову закритість і заполітизованість, часто відображала не так реалії співвідношення долара або євро щодо юаня, як «завдання» економічного блоку Китайської комуністичної партії.

Останнім часом над реальною економікою у всьому світі знову збираються хмари. Вона стає все менш залежною від суто раціональних принципів функціонування валютного та фінансового ринків. І все більше залежить від геополітики з її, з одного боку, цинічною прагматичністю, а з іншого — імпульсивністю, непередбачуваністю, популізмом та бажанням окремих груп впливу перетягнути ковдру на себе.

Читайте також  Скільки коштує лікуватися від коронавірусу: в МОЗ ошелешили сумою

Керування настроями економічних суб’єктів та громадян за допомогою постів у соцмережах, спроби створювати тренди на ринку за допомогою політичних гасел та популістських заяв стають дедалі агресивнішими та масовішими. У результаті до реальних стресів світової економіки, викликаних диспропорціями розвитку окремих країн, дедалі більше додається елемент політики.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело