Лікарняний тепер може тривати й півтора року: в уряді презентували як працюватиме система без МСЕК

Лікарняний тепер може тривати й півтора року: в уряді презентували як працюватиме система без МСЕК

Кабмін схвалив два законопроєкти, які регламентують соціальні послуги та страхові виплати.

Інформує Радіо Трек.

В уряді презентували схему, як відбуватиметься оцінка  повсякденного функціонування людини без МСЕК. Змінюється як підхід до визначення працездатності особи, так і принцип соціальних виплат.

Виплати будуть залежати від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте.  А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу.

Також запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з 4 місяців до 1,5 року і захищають людину від звільнення на весь період лікування, – каже прем’єр Денис Шмигаль.

Нова система, що змінить МСЕК, буде цифровізована та націлена на максимальну реабілітацію людини, повернення до активного життя та адаптацію робочого місця під її потреби.

Будуть доступні опції дистанційної, заочної та виїзної оцінки. Лікарі у багатопрофільних лікарнях в складі експертних команд оцінюватимуть стан пацієнта за однією з трьох категорій:

  • стійке повне обмеження працездатності;
  • стійке часткове обмеження працездатності;
  • працездатна особа.

При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку в працевлаштуванні.

Для тих, хто вже має інвалідність, ситуація не зміниться.

Читайте також  Силова мобілізація: у ТЦК зізналися – є лише дві законні причини на затримання

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело