Виїзд за кордон у 17 років: кого не випустять під час війни

Виїзд за кордон у 17 років: кого не випустять під час війни

Під час війни 17-річних хлопців можуть не випускати з України, якщо вони не виконають важливу вимогу.

Згідно з законом, виїзд чоловіків за кордон в 2024 році обмежений. Військовозобов’язаним громадянам віком від 18 до 60 років за кількома винятками заборонено покидати Україну. Але навіть у неповнолітніх можуть виникнути проблеми з перетином кордону. Ми розібралися, чи можна в 17 років виїхати за кордон під час війни хлопцю.
Чи можна в 17 років виїхати за кордон під час війни
У Державній прикордонній службі пояснили, що хлопцям віком до 18 років можна виїзджати за кордон. Неповнолітніх громадян не стосуються обмеження на виїзд. Вони можуть покинути Україну навіть якщо до повноліття залишилось кілька днів.

Якщо прикордонники безпідставно відмовили у виїзді, то це рішення можна оскаржити. Для цього потрібно подати скаргу до начальника органу охорону державного кордону, назва та адреса якого зазначені у рішенні. Також можна звернутися на гарячу лінію прикордонної служби 

1598.

Однак деяких неповонолітніх юнаків можуть не випустити. Юристи пояснюють, що виїзд за кордон в 17 років може бути обмежено, якщо підліток не стоїть на військовому обліку. Облік чоловіків починається з 16 років, і якщо в 17 хлопець не має приписного, то прикордонники можуть відмовити йому у виїзді.

Тож з документів, що потрібно для виїзду за кордон в 17 років, обов’язково потрібно мати закордонний паспорт та приписне посвідчення.
Чи можна в 16 років виїхати за кордон під час війни
Діти віком 16 років і молодше можуть виїхати з України без жодних обмежень. Таким особам прикордонники не можуть відмовити у виїзді.
Виїзд за кордон після 16 років без батьків під час війни – чи потрібен дозвіл
Для перетину кордону особі після 16-ти років не потрібні дозволи від батьків. Цивільний кодекс гарантує право на вільний самостійний виїзд з України з цього віку. Тож український кордон можно перетнути без такого документа.

Читайте також  З 8 березня, кохана! Чоловік вбив свою дружину, а після наклав на себе руки

Однак в соцмережах можна побачити повідомлення про те, що такий дозвіл у неповнолітніх вимагають деякі прикордонники в Словаччині і Угорщині. Тому за можливості одному з батьків все ж варто оформити дозвіл для неповнолітнього.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело