Понад десяток: у Раді назвали міста, які, швидше за все, не відновлюватимуть

Понад десяток: у Раді назвали міста, які, швидше за все, не відновлюватимуть

Шуляк перерахувала українські міста, які можуть не відновити
Російська повномасштабна військова агресія продовжується, за ці півтора року низку українських міст ворог просто зрівняв із землею. Керівниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк, голова Комітету ВРУ з регіонального розвитку та містобудування заявила, що низку населених пунктів в Україні, можливо, не відновлюватимуть, пишуть novyny.live.

Зазначається, що серйозніше постраждали через бойові дії південні та східні регіони України. Крім того, якщо в північних областях відновлення пошкодженої інфраструктури почалося практично відразу після звільнення, то чим ближче до лінії фронту населений пункт, тим складніше говорити про його відновлення.

За словами Шуляк, зараз найбільше зруйнованих населених пунктів на Донбасі. Зокрема, у Луганській області практично повністю зруйновано такі міста, як Сєвєродонецьк, Попасна, Рубіжне, Щастя, Кремінна.

На Донеччині практично одні руїни залишилися від Волновахи, Вугледару, Мар’їнки, Лимана. Фактично знищено Соледар і, звичайно, Бахмут.

Шуляк зазначила, що болючим питанням залишається, як ми відновлюватимемо всі ці міста і чи взагалі це робитимемо.

Зазначається, що на Донбасі підприємства, які були збудовані та працювали поблизу цих міст, вже теж або зруйновані або серйозно пошкоджені.

Це означає, що якщо немає підприємства, немає і працівників, і робочих місць. Тому відновлення цих міст залежатиме і від того, чи запустять у роботу підприємства.

Звичайно, на відновлення міст впливатиме і те, скільки часу вони будуть перебувати в зоні активних бойових дій або під окупацією.

Чим довше це триватиме, тим менше мешканців потім захоче повернутися додому. Також чиновниця зазначає, що під час деокупації можливі нові пошкодження будівель.

Також Шуляк прогнозує, що ще повільніше йтиме відновлення невеликих сіл, де мешкало, наприклад, до 500 мешканців.

Читайте також  Вторгнення з Білорусі: у Генштабі назвали 4 міста, які перебувають під загрозою атаки

Але головне, зазначає Шуляк, щоб люди поверталися, слід створити умови для розвитку бізнесу, який би дав роботу людям. Тоді жителі повернулися б на свою рідну землю більш охоче та активніше.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело