Під час війни все інакше: тривалість робочого тижня можуть серйозно змінити
Кого може торкнутися?
Чи може бути продовжено робочий тиждень під час воєнного стану
В Україні до 18 серпня поточного року щонайменше продовжено воєнний стан через повномасштабну російську військову агресію. Чи можуть українцям у цей особливий період збільшити робочий час і кого насамперед це може торкнутися, повідомляє sud.ua.
У статті 6 Закону України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” від 15 березня 2022 року зазначається, що нормальна тривалість робочого часу в період дії воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень.
Однак це стосується працівників, які зайняті на об’єктах критичної інфраструктури. До них належить оборонна сфера, сфера забезпечення життєдіяльності населення тощо.
Якщо таким працівникам згідно із законом встановлюється скорочена тривалість робочого часу, тривалість робочого часу в період дії воєнного стану не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Роботодавець має право вирішувати, чи буде п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень. Мало того, він також має право сам вирішувати, коли починається і закінчується зміна, тобто робочий день.
Крім того, тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин.
Поки в країні діє воєнний стан, не застосовуються норми статті 53, частини першої статті 65, частини третьої – п’ятої статті 67, статей 71, 73, 78-1 Кодексу законів про працю України та частини другої статті 5 Закону України “Про відпустки”.
Якщо встановлено нормальну тривалість робочого часу відповідно до частин першої та другої цієї статті за понад норму, встановлену відповідно до законодавства, тоді оплата праці має відбуватися пропорційно до збільшення норми праці.
Іншими словами, за роботу понад норму мають доплачувати. Також мають застосовуватись способи компенсації за роботу у вихідний день, передбачені статтею 72 Кодексу законів про працю України.
Шукайте деталі в групі Facebook