Для немовлят на Волині немає вакцини проти туберкульозу (відео)
Востаннє волинських немовлят щеплювали проти туберкульозу місяць тому. Зокрема в Луцькому пологовому будинку та перинатальному центрі вакцина закінчилася ще наприкінці січня цього року.
Наразі малюків виписують невакцинованими, а в МОЗі вже кілька тижнів обіцяють розпочати поставки, йдеться в сюжеті ТРК “Аверс”, передає ІА “Волинські новини”.
Зі слів завідувачки відділення для новонароджених, які перебувають спільно з матерями Волинського обласного перенатального центру Людмили Ліпич, вакцина проти туберкульозу в Україні взагалі відсутня.
“Востаннє ми БЦЖували дітей наприкінці січня, – повідомила вона. – Це була болгарська вакцина і термін її придатності був до січня 2021 року. Діти йдуть на виписку невакциновані. Інформацію, коли вона буде, ми не отримували”.
Така ж ситуація і в Луцькому пологовому будинку. Від початку 2021 року тут народилося 281 немовля, із них лише 99 отримали щеплення. Запаси вакцини закінчилися місяць тому, як і в перинатальному центрі.
“Вакцинацію проти туберкульозу не проводять в пологовому будинку з 28 січня цього року у зв’язку з тим, що відсутня вакцина БЦЖ”, – каже заступниця медичного директора з неонатології Луцького пологового будинку Олена Курик.
Як відомо, таке щеплення малюкам роблять на третій день після народження. Батьки непокояться через відсутність вакцини, кажуть лікарі. Більш як 90% із них виявляють бажання щеплювати немовлят.
“Дуже хочу, щоб дитину щепили, – каже молода мама Анна Дмитрук. – Але, на жаль, немає такої можливості, зараз, кажуть, дефіцит вакцин в Україні. Вакцинація дуже важлива. Я як вчитель, який працює в дитячому колективі, знаю, що такі дітки – це незахищена верства населення, особливо вони несуть небезпеку й для вакцинованих дітей. Повна вакцинація населення – це запорука його здоров’я”.
Раніше вже виникала подібна ситуація із поставкою вакцини БЦЖ. Тоді в регіонах на неї очікували по пів року, а то й довше.
Лікарі кажуть, що усіх немовлят, яких виписали, щеплюватимуть, щойно з’явиться вакцина. Більш ніж два тижні тому в МОЗі повідомили, що індійський виробник, який її постачає, не надав весь пакет потрібних документів.
“Ця вакцина потребувала перереєстрації в Україні, вони досить довго передавали документи і досьє, щоб провести реєстраційні дії”, – пояснює заступниця очільника МОЗ України Світлана Шаталова.
До України мають завезти мільйон доз вакцини БЦЖ. Однак коли вони з’являться в пологових будинках, наразі спрогнозувати складно.
Шукайте деталі в групі Facebook