Ужгород крізь рожеві окуляри: сакури, магнолії, райські яблучка

Зараз ми з упевненістю можемо сказати: «Почалося!»

Сезон цвітіння в Закарпатті стартував.

Ужгород розквітає ніжними барвами і в місто починають приїжджати туристи.

Трохи історії

Згідно з легендою, перші в області сакури спочатку потрапили до Мукачева. Туди їх привезли самі ж японці, які їхали з візитом до австрійського імператора Франца Йосипа.

Народився правитель у 1830 році, помер – у 1916, а очолив державу у 18-річному віці. Отже, приблизно можемо припустити, що сакури з’явилися в нашому краї приблизно у 1860-х роках.

Проте до правителя дерева не доїхали. Спритні мукачівці вночі вкрали їх від гостей, вирішивши, що то фруктові насадження і продали їх в Ужгороді як черешні.

Новий господар висадив японські вишні і був приємно вражений красою їхнього цвітіння і здивований, що його ошукали.

Утім незважаючи на те, що сакури виявилися не черешнями, вони добре пристосувалися до місцевих кліматичних умов та припали до душі ужгородцям. Із того часу у обласному центрі Закарпаття їх вважають гордістю міста. На їхню честь проводять навіть фестиваль.

Проте згідно з офіційною версією, японські вишні потрапили до нас трохи пізніше – у 1923 році і їх висадили чехи, адже в той час Закарпаття входило до складу тодішньої Чехословацької республіки.

Сучасні реалії

Сьогодні в Ужгороді є більше двох тисяч сакур. Для прикладу, на батьківщині дерева, у японському місті Кавазо росте близько 8 тисяч сакур. Виходить, що в нас їх таки багато.

Крім того, рожевим квітом радують ужгородців та гостей магноії, павлонії, райські яблучка, церцис, або дерево Юди та інші екзоти.

Однак саме період цвітіння в Закарпатті сакур наразі вказують у туристичних путівниках.

Читайте також  В Ужгороді п'яний чоловік трощив автомобілі (ВІДЕО)

Правда, останнім часом пік цвітіння дерев змістився із середини – на початок квітня.

Шукайте деталі в групі Facebook


Передає -