Чи продовжуватимуть карантин після 22 травня: відповідь прем’єра

Кабінет Міністрів України схвалив продовження карантину до 22 травня, хоча з послабленнями. Наступне питання, яке цікавить українців – чи закінчиться карантин 22 травня і чи буде продовжений надалі. На нього вже відповів прем’єр Денис Шмигаль.

Яким буде карантин після 11 травня
В уряді початок процесу виходу з карантину називають Днем “К”. Він відбудеться 11 травня, пише 24 канал.

Цей день символізуватиме початок першого етапу виходу з карантину, а загалом таких буде 5. У перший етап буде знято значну частину обмежень, зокрема для представників малого і середнього бізнесу.

Послаблення карантину в Україні: що відкриють і дозволять
парки і сквери;
салони краси і перукарні;
літні майданчики кафе і ресторанів;
роботу нотаріусів та юристів;
заклади побутового обслуговування громадян;
музеї і бібліотеки;
тренування для професійних команд на закритих базах;
стоматологічні кабінети;
сервіси обслуговування побутової техніки;
відновлення діяльності суб’єктів господарювання, яка не передбачає прийом відвідувачів.
Уряд продовжив карантин до 22 травня. Чи триватиме він пізніше – залежатиме від багатьох показників: епідеміологічної ситуації, кількості важких пацієнтів та хворих медиків.

Як пише НВ.ua, прем’єр-міністр Денис Шмигаль все ж допустив, що карантин в Україні буде продовжено і після 22 травня, але з деякими послабленнями.

Швидше за все, спираючись на дані ВООЗ, карантин буде продовжено і далі з наступними етапами послаблень, якщо це дозволятиме зробити ситуація із захворюваністю на коронавірус,
– зазначив Шмигаль.

Коли в Україні буде пік епідемії?В уряді прогнозують, що пік епідемії припаде на період з 3 по 8 травня. Щоправда, пік захворювання на коронавірус відтерміновували вже кілька разів.

Коли ситуація в Україні та світі стабілізується
Раніше прогноз щодо цього робив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, найоптимістичніший прогноз передбачає стабілізацію життя після пандемії на кінець літа – початок осені.

Читайте також  Під Харковом померла жінка: вирішила народжувати вдома

У Європейському Союзі те, що я чую від колег – там прямо радять своїм не планувати літні відпустки поки що. Тобто, не замовляти готелі, не бронювати квитки. Нині немає певності, що це спрацює,
– заявив Кулеба.

Резюмуючи він підкреслив, що в цілому динаміка поширення коронавірусу ще цілком не вивчена. Тож не можна знати, коли ситуація стабілізується

Карантин в Україні: коротко
Карантин на всій території України через пандемію коронавірусу запровадили 12 березня. Спершу він мав протривати до 3 квітня, однак згодом його продовжили до 24 квітня, потім до 11 травня, а тепер – до 22 травня.
З 11 травня почнуться значні послаблення обмежень: дозволять відвідувати парки і сквери, відкриються салони краси, бібліотеки і непродовольчі магазини.
Наразі закриті непродовольчі ринки, ТРЦ, заклади громадського харчування, кінотеатри, фітнес-клуби і салони краси.
З 25 березня в усіх регіонах України ввели режим надзвичайної ситуації.
Верховна Рада 17 березня посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.
Від 16 березня на територію України заборонено в’їзд іноземців, а від 17 березня обмежене міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення.
27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень.
Люди, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, повинні перебувати на обсервації впродовж 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.

 

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело