Коронавірус навчився ховатися в організмі: з’ясувалося, чому ПЛР-тести обманюють

Незважаючи на заявлену точність ПЛР-тестів на коронавірус, вони також не завжди дають правильний результат. Нюансів, як з’ясувалося, багато: від особливостей організму пацієнта до помилок у самій лабораторії.

Детальніше про це OBOZREVATEL розповіли фахівці. Виявляється, цей метод діагностики має свої похибки.

Вірус ховається в клітинах
Вірусологиня Альбіна Мельник вказує, що результат лабораторного тесту може залежати від того, звідки у пацієнта взяли мазок на аналіз.

“Зазвичай мазок беруть із носоглотки. Це правильно, якщо пацієнт заразився кронавірусом повітряно-крапельним шляхом. В такому разі у носоглотці вірус буде розмножуватися і його можна там знайти. Але якщо вірус потрапив в організм через шлунково-кишковий тракт? Або потрапив туди зовсім недавно і поки не виділяється? У такому разі вірус не знайдуть”, – каже вона.

Також вірусологиня зазначає, що COVID-19 є незвичайним вірусом.

“Це дуже хитрий вірус. Він уже у клітинах людини оточує себе вакуолями (простір у центральній частині клітини, наповнений клітинним соком), які захищають його від впливу ззовні. На вірус в такому стані навіть інтерферон не діє. Там він розмножується, і поки звідти не вийде, його неможливо виявити. Тобто інфекція в організмі є, але виявити її ще не можна”, – розповідає Мельник

Проблеми в лабораторіях
Ще однією причиною помилкового діагнозу при ПЛР-тесті можуть бути і проблеми під час взяття матеріалу на аналіз. “Якщо у людини багато слизу, то взятий матеріал треба добре обробити в лабораторії. Розчинити слиз, додати спеціальні розчини. Це не завжди вміють робити, оскільки багато фахівців пішло через розвал системи СЕС, а нових уже три роки не випускають”, – повідомила експертка.

Лікар-інфекціоніст Дмитро Дудар також каже що результат ПЛР-тесту залежить від того, наскільки коректно взяли матеріал на дослідження.

“Якщо матеріал для аналізу відібрано некоректно, то результат може бути помилково-негативний. Наприклад, взяли недостатню кількість матеріалу або не додали фізіологічний розчин при транспортуванні в лабораторію”, – зазначає лікар.

Крім того, за словами інфекціоніста, у ПЛР-тесту, як і у будь-якого методу дослідження, існує поріг чутливості. “Якщо концентрація вірусу в матеріалі менше за поріг чутливості, то результат буде хибно-негативний. Також можуть бути помилки в самій лабораторії. Наприклад, забруднення ззовні відібраного матеріалу. В такому разі результат буде хибно-позитивним”, – зазначив він.

lena lena

Recent Posts

Скільки коштує ігнорувати військовий обов’язок? Штрафи вже досягають божевільних меж

Скільки коштує ігнорувати військовий обов'язок? Штрафи вже досягають божевільних меж Наступ адміністративної відповідальності можливий з…

18 хв. ago

На нас чекає крижаний Великдень: Україну вже накриває моторошне похолодання із сильними заморозками – карта областей

На нас чекає крижаний Великдень: Україну вже накриває моторошне похолодання із сильними заморозками - карта…

4 години ago

В Офісі президента сподіваються на “європейське рішення” стосовно українських чоловіків за кордоном

В Офісі президента сподіваються на "європейське рішення" стосовно українських чоловіків за кордоном Радник керівника ОП…

6 години ago

Стосується всіх, хто виїхав: Подоляк розповів, що на них чекає – буде спільне рішення по всьому ЄС

Стосується всіх, хто виїхав: Подоляк розповів, що на них чекає - буде спільне рішення по…

8 години ago

Страшна трагедія шокувала усю країну: чоловік вистрелив у дитину та жінку, а після скоїв самогубство (ФОТО)

Страшна трагедія шокувала усю країну: чоловік вистрелив у дитину та жінку, а після скоїв самогубство…

10 години ago

Повістки на блокпостах: що потрібно знати з ухваленням нового закону про мобілізацію

Повістки на блокпостах: що потрібно знати з ухваленням нового закону про мобілізацію В Україні не…

12 години ago

This website uses cookies.