На Мюнхенській конференції безпеки перша заява була присвячена Україні. Крім того, учасники заходу узгодили 12 кроків, які сприятимуть посиленню безпеки на території держави, а також у євроатлантичному регіоні.
Однак незабаром через текст вибухнув міжнародний скандал. МЗС України заявив, що він не відображає офіційної позиції нашої країни. У свою чергу американські дипломати і експерти вважають, що частина озвучених в Мюнхені пропозицій з безпеки для України повторюють меседжі Кремля. Незабаром скандальний текст зник з сайту конференції.
OBOZREVATEL пропонує ознайомитися з ключовими позиціями документу, який був оприлюднений. Їх привів на своїй сторінці в Facebook український журналіст Валерій Калниш.
Крок 1. Відновлення СЦКК (ця ініціатива необхідна для більш активної реалізації плану з припинення вогню. Як відомо, Росія покинула комісію кілька років тому).
Крок 2. Переговори про бойові дії на рівні N4 (пропонується розширити зміст перемовин у “нормандському форматі” і додати туди тему бойових дій, а також їхнє припинення).
Крок 3. Розширення свободи пересування (пропонується збільшити кількість пунктів пропуску).
Крок 4. Пошук зниклих безвісти.
Крок 5. Планування та реалізація ініціативи з розмінування.
Крок 6. Реконструкція Донбасу (вивчення економічного потенціалу, заснування донорського фонду за участю ЄС, західних компаній. До нього також запропоновано приєднатися Росії).
Крок 7. Організація зони вільної торгівлі (як можливість відновлення Донбасу пропонується створити там ЗВТ із, відповідно, іншим оподаткуванням).
Крок 8. Підтримка дорожньої карти щодо санкцій (якщо сторони погоджуються на “Мюнхенську ініціативу”, то виконання закріплених у ній пунктів може стати підставою для перегляду штрафних заходів проти Росії).
Крок 9. Усунення радіаційної небезпеки (вивезення радіоактивних, отруйних для екології Донбасу речовин. Адже зараз на там перебуває понад 1200 таких джерел токсичності).
Крок 10. Новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки (один із планів щодо повернення впливу Заходу – активна робота із забезпечення безпеки в регіоні між МЗС).
Крок 11. Підтримка та визначення сфер взаємодії між ЄС і Росією (Калниш уточнив, що в такий спосіб РФ намагаються повернути до кола цивілізованих країн. Так, їй пропонують активніше співпрацювати в гуманітарній сфері, як-от у науці й дослідженнях, транскордонному та регіональному співробітництві, співпраці в галузі зміни клімату та довкілля. Однак згадка про Мінські угоди збережена).
Крок 12. Новий національний діалог про особистість. “Новий інклюзивний національний діалог по всій Україні бажаний і може бути запущений якомога швидше. Цей діалог повинен охоплювати осіб, які формують громадську думку, провідних вчених і міжнародно визнаних експертів. Слід докласти зусиль для взаємодії України зі своїми сусідами, особливо з Польщею, Угорщиною і Росією. Цей діалог повинен стосуватися теми історії та національної пам’яті, мови, ідентичності й досвіду меншин. Повинен включати терпимість і повагу до етнічних і релігійних меншин – як в сім’ї, так і в більш широкому контексті – для досягнення ширшої інклюзивності та соціального єднання”, – процитував останній пункт журналіст.
Серед авторів ідеї вказані:
Ексміністр оборони Великої Британії Дес Браун (іід Європейської мережі лідерів, European Leadership Network);
Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер;
Екссенатор США Сем Нанн та колишній міністр енергетики США, американський фізик-ядерник Ернест Моніз (від Ініціативи щодо ядерної загрози, Nuclear Threat Initiative);
Колишній глава МЗС РФ Ігор Іванов (від Російської ради з міжнародних справ).
В цілому документ підписали понад 40 впливових дипломатів і політиків Західної Європи.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.