Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, що найбільше вчителі в Україні скаржаться на несправедливий розподіл годин, на тиск з боку керівництва та на позбавлення академічної свободи.
Як розповів педагог в інтерв’ю DT.ua, часто керівництво дає мало годин для заробітку або, навпаки, змушує погоджуватися на велике навантаження, на затримку із нарахуванням зарплатні.
“Скарги можуть стосуватися переслідування з боку адміністрації, несправедливого оцінювання вчительської праці, обмеження академічної автономії вчителя”, – відзначив Горбачов.
За його словами, буває, що директор робить зауваження вчителю за постійні спізнення на уроки, вимагає починати урок вчасно, за розкладом. Така ситуація не є тиском, просто керівник вимагає від вчителя належного виконання своїх обов’язків.
Також вчителі скаржаться на позбавлення академічної свободи. Нещодавно трапилася ситуація, коли директор оголосив педагогу догану, тому що в нього календарне планування не відповідає записам у журналі. Але це не може бути підставою для догани. Тому, на думку Горбачова, слід зайнятися розробкою підзаконних актів, нормативної бази, які гарантуватимуть право вчителя на академічну свободу.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.