Платитимуть в 20 разів більше! У Слузі Народу прийняли жорстке рішення

В Україні штрафи за неправильну стоянку збільшать в десятки разів. Наприклад, зараз водій, який зайняв місця для людей з інвалідністю, повинен заплатити до 1700 грн, а за новими правилами – 34 тис. грн.

Разом з тим спростять і процедуру докази того, що порушник дійсно зупинився в недозволеному місці. Відповідні пропозиції розробила група депутатів від “Слуги народу” (законопроект №2628).

Навіщо змінюють правила?

Зараз суди, розповідає юрист Олександр Плахотник, часто підтримують порушників – поліції складно довести, що українець неправильно припаркувався. Якщо міряють рулеткою або фіксують на камеру, служителі Феміди такі докази не приймають.

Та й невеликий штраф в 255 грн особливо нікого не лякає. Щоб виправити ситуацію, законодавці пропонують внести зміни і в розміри штрафів, і в правила фіксації порушення.

Як переглянуть штрафи?

Штрафи за неправильну зупинку – збільшать з 15 до 200 неоподатковуваних мінімумів. Один неоподатковуваний мінімум – 17 грн. Тобто розмір штрафу збільшиться з 255 до 3400 грн.

Різко зростуть і штрафи за парковку на місцях для людей з інвалідністю. Якщо зараз за таке порушення можуть оштрафувати на 100 неоподатковуваних мінімумів, то за новими правилами – 2000. В абсолютних цифрах зростання складе від 1700 до 34 тис. Грн.

Як тепер будуть доводити провину водія?

Перше – місцеву владу “мотивують” нанести розмітку і встановити камери.

Левову частку зібраних штрафів направлять до місцевих бюджетів. Так, в законопроекті передбачили нововведення до Бюджетного кодексу. 70% від суми зібраних штрафів залишать на місцях, а 30% – передадуть до державного бюджету. Таким чином, місцева влада повинна бути в першу чергу зацікавлена ​​в тому, щоб притягнути порушників до відповідальності, встановити камери і оновити розмітку.

Друге – в законі пропишуть право фіксувати порушення за допомогою трьох фотографій.

“При здійсненні фотозйомки обов’язкова наявність не менше трьох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, на яких чітко видно заїзд коліс транспортного засобу до місця (на дорожню розмітку), де зупинка, стоянка транспортних засобів заборонена”, – йдеться в законопроекті.

Третє – місце, де можна зупинятися, позначать жовтим трикутником. І щоб довести, що водій порушив, досить буде всього лише зафіксувати, що колесо “наїхало” на дорожній знак.

Наталя

Recent Posts

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК

Мобілізація в Україні: Генштаб розповів, кому з чоловіків треба прийти до ТЦК Всі чоловіки віком…

2 години ago

Великий гріх: які продукти та предмети категорично не можна освячувати великодньої ночі

Великий гріх: які продукти та предмети категорично не можна освячувати великодньої ночі Свято світлого Христового…

4 години ago

“Сильне похолодання суне в області України, прогноз приголомшив синоптиків”: куди пре мороз, дощ і снігопад…

"Сильне похолодання суне в області України, прогноз приголомшив синоптиків": куди пре мороз, дощ і снігопад...…

6 години ago

Туберкульоз, ВІЛ і легка розумова відсталість: в Україні розширили перелік придатних до служби

Туберкульоз, ВІЛ і легка розумова відсталість: в Україні розширили перелік придатних до служби Міністерство оборони…

8 години ago

“З 18 травня в ухилянтів не залишиться шансів сховатися, мобілізація застосує радикальні засоби”: кого ТЦК поки не чіпатиме?

"З 18 травня в ухилянтів не залишиться шансів сховатися, мобілізація застосує радикальні засоби": кого ТЦК…

16 години ago

Скільки коштує ігнорувати військовий обов’язок? Штрафи вже досягають божевільних меж

Скільки коштує ігнорувати військовий обов'язок? Штрафи вже досягають божевільних меж Наступ адміністративної відповідальності можливий з…

16 години ago

This website uses cookies.