Деяка їжа потребує часу, щоб засвоїтись і не викликати подразнення шлунка. У зоні пильної уваги – сніданок, а також будь-який прийом їжі з перервою більше чотирьох годин.
Про те, які продукти не можна вживати на голодний шлунок, розповів американський дієтолог Крістофер Гарнер, повідомляє “24 здоров’я”.
1. Дріжджова випічка
Дріжджі діють на слизову шлунка особливим чином, тому утворюються гази. В результаті здуття і відрижка. Якщо хочете з’їсти випічку, краще поласувати нею після порції білка та овочів.
2. Цукор і солодкі фрукти
Якщо на порожній шлунок випити солодкий напій, з’їсти стиглий банан або кілька цукерок, підшлункова залоза починає викидати інсулін, цукор в крові різко падає, і відчувається втома, сонливість і апатія. Тому підбадьорити себе цукром більше, ніж на 20 хв не вийде.
3. Цитрусові
Апельсини, мандарини, грейпфрути і лимони подразнюють слизову оболонку шлунку, роз’їдають її і з часом можуть викликати гастрит. Людям зі зниженою кислотністю шлунка такі проблеми можуть і не загрожувати, а ось якщо є будь-які проблеми зі шлунково-кишковим трактом або підвищена кислотність, з’їжте апельсин в кінці трапези.
4. Груша і хурма
Ці фрукти об’єднує одне – гранично високий рівень клітковини, яка без помічників може травмувати органи шлунково-кишкового тракту. В результаті моторика сповільнюється, їжа засвоюватися гірше, виникає важкість.
5. Часник
Попри користь, цей продукт сильно подразнює стінки шлунка, а також жовчний міхур. До цієї ж категорії належить і перець чилі.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.