Скорочення ЗСУ або перерозподіл: що значить звести кількість військових в частинах до “оптимального”

Експерт розповів про плюси і мінуси таких прийдешніх змін

Зведення чисельності військових в частинах і підрозділах української армії до “оптимальної кількості”, про яке заявив голова Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак, пов’язане з нестачею людей.

Про це в коментарі сайту “Сьогодні” розповів військовий експерт Михайло Жирохов.

За його словами, йдеться не про скорочення людей, а їх перерозподіл.

“Хомчак визнав, що людей у нас немає. Скорочення не буде. Просто тих людей, які є, перерозподілять. Ситуація така, що за штатним розписом не всі посади зараз зайняті. Наприклад, йде бригада на ротацію на Донбас, і ці штатні посади займають за рахунок тиловиків, за рахунок інших частин”, – розповідає Жирохов.

Поки складно розповісти, яким саме чином проходитиме перерозподіл, каже експерт. Швидше за все, пройде скорочення на рівні батальйонів.

“Це вирішується на рівні Генштабу. Є штатний розклад, наприклад, бригада – 6 000 осіб. Повинно бути три батальйони, повинні бути частині забезпечення, повинна бути бригада артилерійської групи, повинна бути танкова рота. Привести її до оптимальної кількості – це якісь підрозділи зменшити. Наприклад, бригаді потрібні три батальйони, з них потрібно зробити два”, – припускає експерт.

При цьому, за його словами, поки складно сказати, як це позначиться на боєздатності ЗСУ.

“Кожній бригаді на лінії зіткнення “нарізається” певна довжина фронту. Існує військовий норматив. Наприклад, 6 000 осіб повинні тримати 20 кілометрів фронту. Якщо його зменшать, наприклад, до 4 000 осіб, то чи будуть скорочувати лінію фронту, яку вона тримає? Щоб не вийшло так, щоб на зменшені одиниці лягало таке ж навантаження”, – коментує Жирохов.

Крім того, сьогодні є як плюси, так і мінуси такого рішення.

“Якщо вони зменшать штатний розклад і зону відповідальності, то тоді це тільки плюс. Але тоді на фронт треба буде виводити не чотири бригади, а п’ять-шість. У нас ротація діє за принципом п’ять-сім: сім місяців на лінії фронту, п’ять місяців в тилу. Або зменшити час ротації, бо треба людей десь брати. Вони будуть не сім, а вісім-дев’ять місяців стояти на фронті, а це завжди в мінус”, – підсумовує експерт.

Нагадаємо, Хомчак був призначений начальником Генштабу в травні з приходом до влади нового президента України. Генерал одразу ж визначив пріоритетні завдання ЗСУ. На думку Хомчака, найголовніше завдання – збереження життя і здоров’я особового складу, а також перерахував основні напрямки діяльності Збройних Сил.

Крім того, голова Генштабу прокоментував можливість військового вирішення на Донбасі. Він дав зрозуміти, що чисто військового варіанту врегулювання конфлікту не бачить.

 

lena lena

Recent Posts

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні

Обмінники готуються помітно переписувати курс долара: чого очікувати українцям вже у травні Найближчим часом українські…

19 хв. ago

Це за один куб: газові компанії оприлюднили тарифи для населення на травень і до кінця року

Це за один куб: газові компанії оприлюднили тарифи для населення на травень і до кінця…

2 години ago

Синоптик здивував прогнозом на травень: якої погоди чекати українцям

Синоптик здивував прогнозом на травень: якої погоди чекати українцям Перша половина місяця буде прохолодною, навіть…

4 години ago

Україну у травні зачепить хвиля снігопадів: дати і карта погоди

Україну у травні зачепить хвиля снігопадів: дати і карта погоди В Україні на початку травня…

6 години ago

Синоптик попереджає про сильне похолодання в Україні: температура впаде до -3°

Синоптик попереджає про сильне похолодання в Україні: температура впаде до -3° Це похолодання буде доволі…

14 години ago

На Великдень в Україні буде тепло, але є нюанс, – синоптик

На Великдень в Україні буде тепло, але є нюанс, - синоптик Саме 5 травня очікується…

16 години ago

This website uses cookies.